ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ירדן מרקו :

בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקשת

מדינת ישראל

נגד

משיב

ירדן מרקו

החלטה

1. בפניי בקשה לפסילתו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, לאחר שבמקביל הוגש כנגדו כתב אישום המייחס לו עבירה של נהיגה בשכרות.
יצוין כי הבקשה, כפי שהוגשה אל בית המשפט, נשאה בכותרתה הפניה אל סעיף 46 לפקודה כאשר במהלך הדיון ביקשה ב"כ המבקשת לתקן הבקשה כך שתהא לפי סעיף 47(ט) לפקודה. ב"כ המשיב התנגד לבקשה. לאחר ששמעתי טיעוני הצדדים ונתתי דעתי לכך כי המשיב פסול עדיין במסגרת הפסילה המנהלית למשך 30 יום, מיום 6.8.17, אני מתירה התיקון כמבוקש.

2. על פי הנטען נהג המשיב ביום 5.8.17 בשעה 04:22 בדרך הדשנים פינת רחוב הסולל בקרית אתא כשהוא שיכור, כאשר בבדיקת נשיפה שנערכה לו נמצא בגופו ריכוז של 306 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף.
3. ב"כ המבקשת טענה כי יש ראיות לכאורה להוכחת המיוחס למשיב לרבות דו"חות שערכו השוטרים ופלטי בדיקת הינשוף. טענה כי מדובר בנהג חדש לגביו גם כמות של 50 מיקרוגרם מהווה עבירה של נהיגה בשכרות ועל כן מדובר בכמות העולה פי 6 על הכמות המותרת לגביו בחוק. טענה כי שילוב העבירה של נהיגה בשכרות והעובדה שמדובר בנהג חדש מגבירות את מסוכנותו. לאור האמור ביקשה להורות על פסילת המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.
4. ב"כ המשיב התנגד לבקשה. טען כי ישנו כרסום של ממש בחומר הראיות. טען כי מהמסמכים עולה כי יש סתירה בלוחות הזמנים ביחס להשגחה של השוטרים על המשיב וכי לא הוגשה תעודת עובד ציבור בדבר תקינות מכשיר הינשוף. ציין כי בדיקת המאפיינים שנערכה למשיב נמצאה תקינה וכי למשיב אין עבר תעבורתי ומדובר באירוע יוצא דופן אשר אינו מעיד על נהיגתו ולכן טען כי לא נשקפת ממנו מסוכנות והפנה לפסיקה. ביקש להסתפק בתקופת הצינון של הפסילה המנהלית, שלושים יום, ולדחות הבקשה לפסילה עד תום ההליכים.
5. בבואו לדון בבקשה מעין זו אמור ביהמ"ש לבדוק האם מתקיימות ראיות לכאורה לחובתו של הנהג והאם מתקיימת עילת מסוכנות מהמשך נהיגתו שיש בה כדי להצדיק פסילה עד תום ההליכים כנגדו.
6. עבירה של נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה אשר תוצאותיה יכולות להיות הרות אסון הן לנהג עצמו והן למשתמשי הדרך האחרים ויש לעשות הכל כדי להרחיק נהגים מסוכנים כאלה מהכביש.
7. מתוך עיון בחומר הראיות שהונח בפניי אני סבורה כי בשלב זה קיימות ראיות לכאורה לכך שהמשיב נהג ברכב כשהוא שיכור. הכוונה בין היתר לתוצאות בדיקת הנשיפה, דו"חות הפעולה, וכן הודאתו של המשיב כי שתה בירות בטרם נהג.
בחנתי טענותיו של ב"כ המשיב אודות כשלים ראייתיים, לרבות הזמנים המצויינים בדו"חות ואני סבורה כי בשלב זה אין בטענות אלה כדי לפגום בראיות לכאורה כאמור לעיל.
8. באשר לשאלת המסוכנות, המשיב הוא נהג חדש וללא עבר תעבורתי . מסוכנותו של המשיב מתבטאת בחומרת העבירה. דווקא בשל היותו נהג חדש מצופה ממנו כי ינהג במשנה זהירות ובוודאי לא ינהג בשכרות. שעה שנהג בשכרות, לכאורה, הדבר מעיד על מסוכנותו לכלל ציבור המשתמשים בדרך.
9. פסילה עד תום ההליכים אמורה להיות מידתית ומאוזנת. היא מיועדת להרחיק את הנהג העבריין מהכביש עד הכרעה סופית בעניינו, אך אינה בבחינת מקדמה על חשבון העונש לו צפוי המשיב באם יורשע בסוף ההליך המשפטי המתנהל כנגדו.

10. בכל הנסיבות הנוגעות לתיק זה, חומרת העבירה, היותו נהג חדש והיעדר עבר תעבורתי, ובכדי שהפסילה תהיה מידתית ומאוזנת, ראיתי מקום להיעתר לבקשה רק בחלקה כך שהמשיב יפסל לתקופה כוללת של ארבעה חודשים מיום הפסילה המנהלית, "תקופת צינון" בטרם ישוב ויאחז בהגה.

11. לאור כל האמור לעיל אני נעתרת חלקית לבקשה ומורה כי המשיב ייפסל מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה למשך ארבעה חודשים וזאת החל מיום הפסילה המנהלית, קרי, 6.8.17.

המזכירות תעביר העתק החלטה זו לצדדים ולמשרד הרישוי .

מודעת זכות ערעור כחוק.

ניתנה היום, כ"ט אב תשע"ז, 21 אוגוסט 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ירדן מרקו
שופט :
עורכי דין: