ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בונייך בנייה פיתוח והשקעות בע"מ נגד שלמה ביטון :

בפני כבוד השופטת תמר בזק רפפורט

המבקשת
בונייך בנייה פיתוח והשקעות בע"מ

נגד

המשיבים
1.שלמה ביטון
2.אברהם ויינר
3.יואב יעקובוביץ
4.רונן צייג
5.אדם מור

החלטה

בקשת רשות לערער על החלטת בית משפט השלום (כבוד השופטת ד' פיינשטיין) מיום 14.5.17 אשר דחתה את בקשת המבקשת לסילוק על הסף של תביעת המשיבים.

לטענת המבקשת, יש ליתן רשות לערער על ההחלטה משום שכתוצאה ממנה "יתנהל הליך מיותר" (כלשון סעיף 52(ב) לחוק בתי המשפט, תשמ"ד – 1984) . עוד נטען כי מדובר בהחלטה שניתנה ללא הנמקה.

דין הבקשה להידחות בלא שתתבקש תשובה. ככלל, לא תינתן רשות לערער על החלטה הדוחה בקשה לסילוק על הסף. מקומה של השגה מסוג זה הוא במסגרת ערעור על פסק הדין, וככל שיהיה צורך בכך, ובמידת הנדרש, ייפסקו הוצאות (ראו, למשל, רע"א 2387/13 איי.די.איי חברה לביטוח נ' לשכת סוכני הביטוח בישראל (פורסם במאגרים; 26.12.13)).

לאחר שעיינתי בבקשה ובנספחיה, אינני סבורה כי מדובר במקרה המצדיק לחרוג מכלל זה. אינני מקבלת את טענת המבקשת כי בית משפט קמא לא נימק את החלטתו. אמנם ההנמקה היא תמציתית, אך היא ניתנה. בהקשר זה ציין בית המשפט כי אם יוכח כל האמור בכתב התביעה, הרי שיש עילת תביעה. עוד הוסיף בית משפט קמא וציין כי עמדת המדינה באשר לסיכויי התביעה ונוכח למכירת או העברת מחסנים לבני משפחת הקבלן, התובענה איננה תיאורטית. טענת המבקשת כי נימוקים אלו אינם משכנעים, איננה מאיינת את הנימוקים, כך שאין הצדקה למתן רשות לערער.

הואיל והבקשה נדחתה מבלי שהתבקשה תגובה, אין צו להוצאות.

הפיקדון יוחזר למפקידו.

ניתנה היום, כ"ט אב תשע"ז, 21 אוגוסט 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בונייך בנייה פיתוח והשקעות בע"מ
נתבע: שלמה ביטון
שופט :
עורכי דין: