ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רועי שמי נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט י' טירקל

העורר: רועי שמי

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו בב"ש 90421/99 (בת"פ 2223/99)
שניתנה ביום 10.3.99 על ידי כבוד השופט
ע' דוויק

בשם העורר: עו"ד אורנה סבן ארועטי

בשם המשיבה: עו"ד שרית טובבין

בבית המשפט העליון

החלטה

1. על העורר הוגש בבית משפט השלום בתל-אביב-יפו כתב אישום המייחס לו החזקת סם מסוכן מסוג קנאבוס במשקל 1611 גרם נטו שלא לצריכה עצמית. הסם נתפס בקטנוע שעליו רכבו העורר וחברו יאן רוזן (להלן - "רוזן"). בית משפט השלום (כבוד השופט ר' ניב) בהחלטתו מיום 17.2.99, ציווה לעצור את העורר עד תום ההליכים. בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כבוד השופט ע' דוויק), בהחלטתו מיום 10.3.99, דחה את עררו. מכאן הערר שלפני.

2. אין חולקים כי בהודעתו הראשונה במשטרה הודה רוזן כי הוא והעורר רכשו את הסם בצוותא וכי היה שייך לשניהם בחלקים שווים. לטענת באת כוח העורר חזר בו רוזן מגירסה זאת וטען כי הסם שייך לו בלבד. מכאן שאין עוד ראיות לכאורה נגד העורר. עוד טענה שיש לנקוט כאן דרך של חלופה למעצר.

טענה זו אין בידי לקבלה. אפילו חזר בו רוזן מגירסתו הראשונה - ולטענת באת כוח המדינה אין זכר לכך בפרוטוקול הדיון של בית משפט השלום - אין בכך כדי למחות את הגירסה הראשונה כאילו לא היתה. גירסה זאת היא בגדר ראייה לכאורה ומכאן גם עילת המעצר. אשר לחלופה למעצר יש להביא בחשבון לחובתו של העורר, כי העורר, שהוא יליד שנת 1975 הורשע בעבר מספר פעמים בעבירות סמים למיניהן ובעבר אף ריצה עונש מאסר של 14 חודשים בשל כך.

3. הערר נדחה.

ניתנה היום, ד' באייר תשנ"ט (20.4.99).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
COURT - /מפ


מעורבים
תובע: רועי שמי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: