ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ע"י ב"כ עו"ד ש' כהן קדוש נגד ע"י ב"כ עו"ד א' שימל :

לפני כבוד ה שופט יהודה ליבליין

התובע
(המשיב)
ע"י ב"כ עו"ד ש' כהן קדוש

ניר לוצקי

נגד

הנתבעות
(המבקשות)
ע"י ב"כ עו"ד א' שימל

  1. אלה סלחטדינוב-צ'אק אלפיה
  2. דיאנה סלחטדינוב-צ'אק

החלטה

1. לפני שתי בקשות מטעם הנתבעות. האחת, להורות לתובע להמציא להן מסמכים. השניה, להורות על ביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ שניתן נגד הנתבעת 1 לצורך טיפול רפואי בחו"ל.

2. אשר לבקשה להמצאת מסמכים, הרי שעל אף כי הנספחים צורפו להודעת התובע מיום 28.6.2017 וניתן לצפות בהם במערכת "נט המשפט" בתיקיית הנספחים המצורפת להודעה , התובע חייב במסירתם לנתבעות, ועל-כן ימציא ל בא-כוח הנתבעות את הנספחים במסירה אישית, זאת עד ליום 14.8.2017.
תגובת הנתבעות למסמכים אלה תוגש לבית המשפט לא יאוחר מיום 31.8.2017.

לאחר קבלת התגובה אשלח לצדדים הצעה לסיום ההליך בפשרה.

3. באשר לביטול עיכוב יציאה מהארץ, הבקשה המקורית של הנתבעות הוגשה ביום 18.6.2017, בנימוק של יעוץ רפואי דחוף בחו"ל, כאשר לבקשה לא צורף תיעוד רפואי כלשהו.
רק במסגרת תגובה שמסרה הנתבעת 1 ביום 16.7.2017 צורף תיעוד רפואי וממנו עולה שהנתבעת 1 ביקרה במרפאתו של ד"ר גבריאל ביום 5.7.2017 לאחר הגשת הבקשה, ורק ביום 9.7.2017 שלחה מייל למרפאה בחו"ל והוזמנה על ידה לי יעוץ ראשוני, מבלי שנקבע עבורה מועד ליעוץ.

4. המלצתו של ד"ר גבריאל לבצע תיקון באפה של הנתבעת 2 הינה בגדר המלצה בלבד, ולא צו יין על ידו שהניתוח דחוף, ואף אם יש מקום לביצוע הניתוח, אין בהמלצתו של ד"ר גבריאל משום קביעה כי הניתוח חייב להתבצע בחוץ לארץ.

5. לאור האמור לעיל, אינני מוצא מקום לעת הזו לבטל את צו עיכוב היציאה מן הארץ.

6. למעלה מן הצורך יש לומר, כי הסכום של 14,000 ₪, אשר הופקד בקופת בית המשפט כתנאי לעיכוב הליכי הוצאה לפועל נגד הנתבעות , לא נועד להבטיח את יציאתה של הנתבעת 1 מן הארץ, ולכן גם אם היה מקום להתיר זאת, הרי שהיה מקום להגדיל את הערבויות באופן משמעותי, ומדובר להשקפתי בערובה של הפקדה כספית ולא ערבות צד ג'.

ניתנה היום, י"א אב תשע"ז, 03 אוגוסט 2017, בהעדר הצדדים.

יהודה ליבליין, שופט


מעורבים
תובע: ע"י ב"כ עו"ד ש' כהן קדוש
נתבע: ע"י ב"כ עו"ד א' שימל
שופט :
עורכי דין: