ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רקפת סלע נגד ליאור בוחניק באמצעות שירביט חברה לביטוח בע"מ :

לפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעות

1.רקפת סלע
2.איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבע

ליאור בוחניק באמצעות שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה שעניינה תאונת דרכים, אשר אירעה ביום 13.03.15 ברחוב אבן גבירול בתל אביב, בין רכב התובעות ובין רכב הנתבע (להלן: "התאונה"). אין מחלוקת בדבר אחריות נהגת רכב הנתבע לגרם התאונה. המחלוקת בין הצדדים נסבה בשאלת הנזק ושיעורו. בתום הדיון בתביעה, לאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הסמיכו ני הצדדים לפסוק את הדין על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984. לאחר ניתוח טענות הצדדים, מזה ומזה, הנני מחליטה לקבל את התביעה ברובה (למעט רכיב הפסד הנחת היעדר תביעות אשר לא הוכח, אך התובעת 1 תוכל לדרוש אותו משירביט בכפוף להצגת אישור הפסדים בפועל ואסמכתאות מתאימות). לא הוצגו בפני תמונות של הטמבון הקדמי ברכב הנתבע ולא הוגשה חוות דעת שמאית נגדית על מנת לסתור את הנזק הנתבע. טענת נהגת רכב הנתבע כי שיעור הנזק נשמע לה מאוד מוגזם הינה טענה בעלמא, ללא כל אחיזה בנסיבות העניין.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבע באמצעות שירביט לשלם לתובעות, באמצעות התובעת 2, סך של 6,615 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 7.3.16 ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן יישא הנתבע, באמצעות שירביט, באגרה בסך 375 ₪ , שכר עד התובעות, כפי שנפסק בדיון, ושכר טרחת עורך דין בסך של 1,500 ₪ הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. שירביט תישא בשכר העדה מטעמה, כפי שנפסק בדיון.
נוכח סיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעות מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט.

ניתן היום, ה' אב תשע"ז, 28 יולי 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רקפת סלע
נתבע: ליאור בוחניק באמצעות שירביט חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: