ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב בנימין נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין
כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן
כבוד השופט י' טירקל

העותר: יעקב בנימין

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

עתירה למתן צו-על-תנאי

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

העותר ששימש סוהר במתקני שב"ס, הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת בעבירות מין במשפחה ונגזרו עליו 14 שנות מאסר מתוכן 12 שנים לריצוי בפועל. תחילה החליט נציב שרות בתי הסוהר לפטרו מעבודתו אולם בעקבות המלצת "ועדה לאשור פיצויי פיטורין בשב"ס" הוחלט להוציאו לגמלאות ב1.11.92- ומאז 1994 מועברת למשפחתו קצבת פרישה. לאחר התדיינות בבית הדין לעבודה, שולם לו (לידי בא כוחו, לפי הוראתו), מענק פרישה.

בעתירתו אותה פרט בשלושה מכתבים, לאחר שנתבקש להבהירה, מעלה העותר מספר טענות בעניין חומר חסוי ובלתי חוקי - לטענתו - המצוי בידי חוקרי המשטרה קשור בחקירה שהתנהלה בענין העבירות שיוחסו לו ושבהן הורשע שלא כדין. לפי הטענה, נמסר החומר גם לבית המשפט לעניין מעצרו וגם לשב"ס, והביא לפיטוריו. כן מופנית טרוניתו כלפי מעצרו על ידי בית המשפט, ככל הנראה עד תום ההליכים נגדו, בענין העבירות בהן הורשע. בעתירתו מבקש הוא למנות ועדת חקירה לבדיקת טענותיו.

דין העתירה להידחות.

ככל שהדבר מתייחס לטענות בדבר חומר חסוי שבידי המשטרה אם היה או ישנו כזה, המקום להעלות טענות בדבר חומר החקירה שנאסף לקראת משפטו של העותר, היה בבית המשפט בו התנהל משפטו. לא ניתן - על פי החוק - להעלות טענות אלה כיום בפני בית משפט זה.

אשר לעתירה למנות ועדת חקירה, לבד מכך שאין בטענות המועלות כדי להצדיק או לאפשר מנוי ועדה כזו, אין זו הדרך הנכונה לברור הנושאים אותם סבור העותר כי יש לברר, אם בכלל קיימת היום דרך כזו. על כל פנים אין זו עילה לפנות לבית משפט זה.

העתירה נדחית.

ניתן היום, י"ח באלול תשנ"ט (30.8.99).

המשנה לנשי פ ט

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99038940.J03/אמ


מעורבים
תובע: יעקב בנימין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: