ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אדהם עביד תושבי איו"ש :

מספר פל"א 184143/2017
לפני כבוד ה שופטת מרב גרינברג
המאשימה
מדינת ישראל

נ ג ד

הנאשם
אדהם עביד (עציר) תושבי איו"ש 411291198

נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד מוטי חבה ועו"ד רחל תמם אוליבה
ב"כ הנאשם עו"ד אחמד יאסין
הנאשם הובא

פרוטוקול

ב"כ הנאשם: הנאשם מבקש להודות ולסיים את עניינו היום.

הנאשם (בתרגום סנגורו): אני מאשר את דברי הסנגור. עובדות כתב האישום הוסברו לי גם על ידי בית המשפט, ואני אכן מודה.

הכרעת דין

על יסוד הודאת הנאשם, הנני מרשיעה אותו בעובדות כתב האישום, וכפועל יוצא מכך בעבירה של כניסה לישראל שלא כחוק, לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב-1952.

ניתנה והודעה היום כ"א אייר תשע"ז, 17/05/2017 במעמד הנוכחים.

מרב גרינברג , שופטת


טיעונים לעונש
ב"כ המאשימה:
הנאשם יליד 1993 , נכנס לישראל שלא כחוק, בעברו הרשעה קודמת אחת בעבירה דומה.
מדובר במי שנדון 9.11.16 בעבירה של שב"ח מגיש מע"ת – ע/2 וכן מגיש ר"פ – ע/1 לא מ דובר במי שלמד את הלקח החלטות ביהמ"ש לא חלות עליו. טרם יבשה הדיו כאשר אפשר לומר שביהמ"ש הלך לקראתו והוא שב וביצע את אותן עבירות ממש.
הערכים המוגנים ברורים, המתחם הוא בין 1 ל- 6 חודשים, נבקש להטיל עליו מאסר בפועל הפעלת מע"ת במצטבר, מע"ת וכן אבקש הטלת קנס.
הנאשם עצור מיום 29.4.17.

ב"כ הנאשם:
אני מפנה לכתב האישום אשר כתוב בהגינות, הוא היה בדרך חזרה מהשטחים והוא נתפס רוכב ברכב הסעות כאשר מטרתו לחזור לשטחים לכיוון מחסום 407. הוא מסר כי כנכנס לעבוד ואז מסרו לו שדודו נפטר והוא חזר לשטחים. הוא לא ביצע עבירות נלוות. לא הספיק לעבוד.
מפנה לגילו הצעיר. אין לו עבר מכביד. לכן ברור שהתנאי שתלוי נגדו מספק כעונש. אין מקום להטיל עונש נוסף.

הנאשם, בדברו האחרון:
אני מצטער.


גזר דין

1. הנאשם הורשע, על יסוד הודאתו בעובדות כתב האישום, בביצוע עבירה של כניסה לישראל שלא כחוק, בכך ששהה ביום 29.4.17 בטייבה , ללא אישור שהיה כדין.

2. הנאשם יליד1983, ובעברו הרשעה אחת בעבירה דומה בגינה תלוי כנגדו תנאי בן חודשיים.

3. ב"כ המאשימה עותר להטיל על הנאשם מאסר בפועל הנע בין חודש ל- 6 חודשי מאסר ולהפעיל את תקופת התנאי במצטבר, בעוד ב"כ הנאשם מפנה לכך שנסיבות המקרה אינן חמורות, בעברו הרשעה אחת ו ועל כן עותר להסתפק בתקופת התנאי.

גזירת דינו של הנאשם בהתאם לתיקון 113 לחוק העונשין

4. על פי סעיף 40ג(א) לחוק העונשין, יש לקבוע את מתחם העונש ההולם את מעשה העבירה בהתאם לעקרון ההלימה, המהווה עקרון מנחה בענישה, תוך התחשבות בערך החברתי שנפגע, במידת הפגיעה בו, בנסיבות הקשורות בביצוע העבירה ובמדיניות הענישה הנהוגה.

5. בכל הנוגע לערכים המוגנים שנפגעו במקרה דנן, אין מקום להכביר מילים ביחס לפוטנציאל הטמון בכניסה לתחומי המדינה ללא יכולת פיקוח על הנכנסים ועל היוצאים מתחומה. אין ספק כי הדבר מכביד על רשויות אכיפת החוק ומאפשר כניסה לא מבוקרת של תושבי אזור, שחלקם יכול וינצלוה לצורך פעילות חבלנית. לצד זאת, נקבע בהלכת אלהרוש כי, כאשר עבירת השב"ח מבוצעת לצרכי פרנסה בלבד, וכל רצונו של תושב האזור הנו להרוויח את פת לחמו ולשוב לביתו, כי אז מידת הפגיעה של התנהגות מסוג זה היא פחותה. עוד יודגש, כי אין די בפוטנציאל להגברת הסיכון הבטחוני, ואף אין די בהגדלת הפוטנציאל להגברת הסיכון לפשיעה פלילית, כדי לייחס לנאשם הספציפי עצמת פגיעה רבה יותר בערכים המוגנים.

6. הנאשם הורשע בביצוע עבירת שב"ח זמן לא רב לאחר שהורשע בעבירה דומה והוטל עליו תנאי. בנסיבות אלו יש מקום להפעיל את התנאי ולהתחשב בנסיבותיו.

7. אשר על כן, לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים, אני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים:
א. מאסר בפועל בן 14 ימים מיום מעצרו, 29.4.17.
ב. מפעילה מאסר על תנאי בן חודשיים שהוטל על הנאשם בת.פ. 15824-11-16 (שלום נתניה) ביום 9.11.16 על ידי כבוד השופט כרייף באופן חופף ומצטבר , כך שהנאשם ירצה מאסר בן חודשיים, החל מיום מעצרו 129.4.17.
ג. מאסר על תנאי בן חודשיים, והתנאי הוא כי בתקופה בת 24 חודשים לא יעבור עבירה בה הורשע מיום שחרורו.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום.

ניתנה והודעה היום כ"א אייר תשע"ז, 17/05/2017 במעמד הנוכחים.

מרב גרינברג , שופטת

הוקלד על ידי ורד לסקי


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אדהם עביד תושבי איו"ש
שופט :
עורכי דין: