ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גד תבור נגד שר הפנים :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין
כבוד השופטת ד' דורנר
כבוד השופטת ד' ביניש

העותר: גד תבור
נגד
המשיבים: 1. שר הפנים
2. מנהל מחוז המרכז במשרד הפנים
3. מועצה אזורית גבעת ברנר

בקשה למתן צו בינים

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק דין

העותר מבקש לאסור על מליאת המועצה האזורית גבעת ברנר להתכנס לשם בחירת ראש מועצה חדש במקום ראש המועצה שהתפטר; כן מבקש הוא כי ניתן צו שסגן ראש המועצה יכהן כראש המועצה בפועל; עוד עותר הוא שיינתן צו כי משרד הפנים יבדוק את הטענות בדבר אי סדרים מהותיים בפנקס הבוחרים של גבעת ברנר לבחירות למועצה ויתקן את מספר נציגי הישובים במועצה בהתאם.

ביקשנו את תגובת המשיבים לנטען בעתירה ובעקבות הפרטים שנמסרו לנו בתשובה, נחה דעתנו כי דין העתירה להדחות על הסף, וזאת ממספר נימוקים.

ראשית, הבחירות לראשות המועצה המקומית גבעת ברנר נערכו ביום 12.8.99 בעקבות התפטרותו של ראש המועצה דאז, ובעקבותן נבחר ראש מועצה חדש. לפיכך, שני הסעדים הראשונים שהתבקשו ע"י העותר הפכו לסעדים תיאורטיים.
שנית, הבחירות למועצה האזורית גבעת ברנר, בהן נקבע הרכב המועצה אשר בחרה את ראש המועצה החדש בבחירות האחרונות, נערכו לפני כשנתיים וחצי. משהשתהה העותר זמן כה ממושך, לא ניתן לתקוף כיום את ה"מודד" או את פנקס הבוחרים ולבקש לשנות את חלוקת המושבים במליאת המועצה בין נציגי ישובים השונים. בהתחשב במשך הזמן שעבר, דינה של העתירה להידחות מחמת שיהוי.

המשיבים הודיעו לבית המשפט כי לקראת הבחירות הבאות למועצה האזורית גבעת ברנר, שיתקיימו ביום 26.22.2002 יוכן פנקס בוחרים חדש. כאשר יוצג פנקס זה, יוכל העותר, כמו יתר בעלי זכות הבחירה לתקוף הן את הפנקס והן את ה"מודד" במועדים הקבועים בחוק.

עוד יצויין, כי אם העותר סבור כי נעברה עבירה כלשהיא בכל הנוגע לפנקס הבוחרים ובידיו תימוכין לכך, רשאי הוא להגיש תלונה במשטרה.

נציין רק , כי על פני הדברים נראה שהטענות שמעלה העותר ראויות לבדיקה, וראוי שמשרד הפנים יתן עליהן את הדעת לקראת הבחירות הבאות.

ניתנה היום, כו' באלול תשנ"ט (7.9.99)

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99053580.N02


מעורבים
תובע: גד תבור
נתבע: שר הפנים
שופט :
עורכי דין: