ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרים לוי נגד נזיה חיג'אזי :

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשים: 1. מרים לוי
2. שלמה לוי
3. לאה מרלנדר
4. צבי מרלנדר

נגד

המשיבים: 1. נזיה חיג'אזי
2. נוזהה חיג'אזי
3. מחמוד חיג'אזי
4. סאמיה חיג'אזי
5. זאהי חיג'אזי
6. חזנה חיג'אזי
7. מוחמד חיג'אזי
8. חוסיין חיג'אזי

בקשה לעיכוב ביצוע

בבית המשפט העליון

החלטה

המשיבים 1 - 7 (להלן - המשיבים) הגישו לבית-המשפט המחוזי בנצרת תובענה למתן פסק-דין הצהרתי לפיו הם הבעלים של מקרקעין שונים הרשומים על שם המשיב 8, אביהם של המשיבים. המבקשים - הנתבעים בתובענה הנ"ל - התנגדו למתן פסק-דין הצהרתי כאמור. בית-המשפט המחוזי קיבל את התובענה וקבע כי המשיבים רשאים לרשום את המקרקעין שבמחלוקת על שמם. כן חייב בית-המשפט את המבקשים בתשלום הוצאות משפט. המבקשים הגישו לבית-המשפט קמא בקשה לעיכוב ביצוע פסק-הדין. בית-המשפט קמא קיבל חלקית את הבקשה, והורה כי המשיבים לא יהיו רשאים לבצע כל פעולה לגבי המקרקעין לאחר רישום המקרקעין על שמם במרשם המקרקעין. בית-המשפט קמא דחה את בקשת עיכוב הביצוע ביחס לתשלום הוצאות המשפט שהושתו על המבקשים.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובת המשיבים עליה, נחה דעתי כי בנסיבות העניין יש בהחלטת השופט קמא כדי לאזן בצורה ראויה בין השיקולים והאינטרסים המעורבים, וכי אין מקום להתערבותי בה.

אשר על כן אני מורה כי המשיבים ימנעו מלבצע כל פעולה או עסקה במקרקעין שבמחלוקת, למעט פעולות לרישומם על שמם בלשכת רשם המקרקעין, עד למתן פסק-הדין בערעור. הבקשה לעיכוב ביצוע תשלום הוצאות המשפט נדחית.

ניתנה היום, כו באלול, התשנ"ט (7.9.99)

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99015160.N02


מעורבים
תובע: מרים לוי
נתבע: נזיה חיג'אזי
שופט :
עורכי דין: