ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בני חאתם דוח'אן בניה ושימור בע"מ נגד ד.ש. תשתיות ובקרה בע"מ :

לפני כבוד השופטת י. שבח , סג"נ

מבקשת

בני חאתם דוח'אן בניה ושימור בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד ע.דביאת

נגד

משיבה

ד.ש. תשתיות ובקרה בע"מ
ע"י עו"ד נדב יריב

החלטה

המבקשת עותרת להאריך את תקופה הבוררות המתנהלת בפני הבורר יורם טערנשא למשך שלושה חודשים נוספים על מנת לסיים את הבוררות

המשיבה מתנגדת לבקשה. לטעמה, בית המשפט אינו מוסמך להאריך את תקופת הבוררות משנקבע ע"י הבורר כי זו תסתיים ביום 28.3.17, עת סמכות בית המשפט להארכה מוגבלת רק לתקופת בוררות שנקבעה בהסכם או לתקופה לפי חוק הבוררות. נטען כי הבוררות "אינה מתקדמת", לא מתנהלת ביעילות וכי לכל היותר, יש להמשיך את הבוררות בפני בורר חליף.

הבורר, שאף הוא הגיב לבקשה, מסביר כי ההוכחות החלו להישמע בישיבת הבוררות שהתקיימה ביום 28.01.2017, וכי קבע בתאום עם הצדדים מועדי הוכחות נוספים (בחודשים פברואר- מרץ ) אלא שאלו נדחו ע"י הצדדים בהסכמה , גם ביוזמת ב"כ המשיבה; כי הארכת הבוררות הייתה אך מובנת מאליה וללא שהמשיבה העלתה התנגדות לכך ; כי נשמעו עדים לא מ עטים; כי הושקעו משאבים ניכרים עד כה ; וכי הוא זקוק להארכה של 60 יום כדי לסיים את הבוררות.

לאור סעיף 19 לחוק הבוררות; בהינתן שהמשיבה היא זו שעתרה לעכב את ההליכים בתביעה שהגישה נגדה ה מבקשת ועמדה על כך שהתביעה תבורר במסגרת בוררות; בהינתן שהבוררות כבר החלה להתנהל, נשמעו עדים, והושקעו משאביםשלא מתקבל על הדעת להורידם לטימיון, בשים לב לכך שבביטול ישיבות ההוכחות האחרות יש למשיבה חלק לא מבוטל; ומשהמדובר בארכה קצרה יחסית - אני מורה על הארכת הבוררות ב- 70 ימים החל מהיום.

הבורר יקבע מספר מועדים קרובים ל ישיבות הוכחות נוספות, בתיאום עם הצדדים ככל שניתן, ויפעיל את ההוראות המצויות בחוק הבוררות, בתקנות ובתוספת, למקרה שהצדדים לא ישתפו פ עולה או לא יקיימו הוראה מהוראותיו. כל המעורבים ישנסו מותניים ויעשו את המירב על מנת לסיים את ההתדיינות.

ניתנה היום, י"ח אייר תשע"ז, 14 מאי 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בני חאתם דוח'אן בניה ושימור בע"מ
נתבע: ד.ש. תשתיות ובקרה בע"מ
שופט :
עורכי דין: