ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם הלמן נגד המוסד לביטוח לאומי :

14 מאי 2017
לפני: כבוד השופט שמואל טננבוים, סגן נשיא

התובע
אברהם הלמן

-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

1. עניינו של התובע הוחזר לבית דין זה מכח פסק דינו של בית הדין הארצי לעבודה מיום 9.7.15 (עב"ל 48851-09-13) על מנת להמשיך בהליך מתוך הסכמה כפי שפורטה בסעיף 2.1 לפסק הדין.

2. התובע הגיש תצהיר משלים מטעמו ונחקר עליו בישיבה מיום 3.5.16. באותה ישיבה, נשמעו גם עדויותיהם של מר יוסי דנה מנהל הביטוח של אגד בתקופה הרלוונטית ושל מר יצחק כהן מנהל המחלקה הרפואית באגד שהעידו מטעם התובע.

לאחר הגשת סיכומי ב"כ התובע, הודיע ב"כ הנתבע, כי החליט להותיר את ההחלטה באשר לנסיבות המדוייקות של האירוע בידי בית הדין ואם בית הדין ישתכנע, כי יש לקבל את גרסת התובע, יש לעבור לבחינת הקשר הסיבתי והמשיך וביקש, כי יתאפשר לנתבע להגיש חוות דעת רפואית מטעמו.

לאחר עיון במכלול החומר, אני קובע, כי יש לקבל את גירסתו של התובע לעניין אופן המעידה וזאת בעקבות פסק דין של בית הדין הארצי והדיון שהתקיים לאחר מכן.

מכאן, כי יש למנות מומחה יועץ רפואי לבחינת הקשר הסיבתי.

3. ב"כ התובע בתגובתו טוען, כי אין מקום להגשת חוות דעת רפואית מטעם הנתבע הואיל ולא הוגשה מטעמו שלו חוות דעת אלא חוות דעת רפואית של מומחה אובייקטיבי מטעם בית המשפט שדן בתביעתו של התובע ועל כן, בהתאם להלכה הפסוקה, אין לאפשר לנתבע להגיש חוות דעת רפואית מטעמו.

אני דוחה טענה זו. הואיל והתובע הגיש חוות דעת התומכת בגירסתו גם אם מדובר בחוות דעת אובייקטיבית שהוגשה לבית המשפט ואינה חוות דעת מטעמו של התובע עצמו, הרי שיש לאפשר לנתבע להגיש חוות דעת מטעמו.

ב"כ הנתבע יגיש את חוות הדעת מטעמו לא יאוחר מיום 22.6.17. ככל שב"כ התובע מבקש להגיש חוות דעת נוספת מטעמו, או כל מסמך רפואי אחר, הוא רשאי לעשות זאת עד למועד זה.

ניתנה היום, י"ח אייר תשע"ז, (14 מאי 2017), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אברהם הלמן
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: