ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוינסון יזמות נגד מוריס משה רומנו :

לפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

לוינסון יזמות - צ.ד. בע"מ

נגד

הנתבעים

1.מוריס משה רומנו
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בפני תביעה בסדר דין מהיר לתשלום סך של 13,000 ₪ , בגין נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב התובעת בתאונת דרכים מיום 22.05.15 (להלן: "התאונה"). בתום הדיון, הסמיכו הצדדים את בית המשפט להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984, בצירוף הנמקה תמציתית. לאחר ששמעתי את העדויות ובחנתי את מכלול חומר הראיות, אני קובעת כי עיקר האחריות לגרם התאונה רובץ על הנתבע 1 ( 70%). יחד עם זאת, מצאתי לזקוף לחובת נהג רכב התובעת אשם תורם (המהווה עילה להפחתת פיצויים לתובעת, אך לא מקים לנתבעים עילת תביעה עצמאית) בשיעור 30%. ראיתי לקבל את גרסת נהג רכב התובעת בעניין נסיבות התרחשות התאונה בהיותה גרסה פוזיטיבית יחידה (הנתבע 1 לא זוכר מאום בעניין מנגנון קרות התאונה) . גרסת נהג רכב התובעת בה ראיתי לתת אמון, נותרה יציבה ועקבית, הן בחקירתו במשטרת ישראל הן בעדותו בבית המשפ ט, ולפיה אופנוע הנתבע 1 עקף את הרכבים בנתיב השמאלי, ונסע בנתיב התחבורה הציבורי בניגוד לכיוון התנועה. יחד עם זאת, ראיתי לייחס לנהג רכב התובעת אשם תורם בשיעור 30% לאור עדותו כי היו רכבים נוספים אחריו, דבר המצריך עקיפה קודמת של הרכבים משמאל . נתון זה מלמד כי היה לנהג רכב התובעת די זמן, כדי להבחין ב אופנוע הנתבע 1 טרם התנגשות, ובאופן זה, לנסות ולמנוע את התאונה.

לאור המפורט לעיל, אני מקבלת את התביעה בחלקה, ומחייבת את הנתבעת 2 לשלם לתובעת סך של 9,100 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה כחוק מיום 08.08.16 ועד למו עד התשלום המלא בפועל. כמו כן, תישא הנתבעת 2 בתשלום אגרת בית משפט בסך 375 ש"ח , שכר עד התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עורך-דין בשיעור 17.7% מסכום הנזק, כפי שנפסק . הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. הנתבעת 2 תישא בשכר העד מטעמה.
נוכח הסכמה לסיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד -1984, הנני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית המשפט.

ניתן היום, י"ח אייר תשע"ז, 14 מאי 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לוינסון יזמות
נתבע: מוריס משה רומנו
שופט :
עורכי דין: