ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי כהן נגד מינהל מקרקעי ישראל :

בפני: כבוד השופט ת' אור

המבקש: מרדכי כהן

נגד

המשיב: מינהל מקרקעי ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו מיום 11.4.99 בתיק ע"א 114/98 שניתן על ידי כבוד השופטים מ' טלגם, ר' שטרנברג-אליעז וש' גדות

בשם המבקש: עו"ד צבי פשדצקי
בשם המשיב: עו"ד מיקי חשין

בבית המשפט העליון

החלטה

הטענות המועלות בבקשה זו לרשות ערעור אינן מעלות שאלה בעלת חשיבות כללית אשר תצדיק מתן רשות ערעור לערכאת ערעור שניה. כל המחלוקת סבה סביב השאלה של יישום הדין לגבי עובדות המקרה המיוחדות, ובכגון דא אין ליתן רשות ערעור כמבוקש.

גם לעצם העניין, איני מוצא טעם רב בטענות המבקש. בפסק דין שניתן בעבר בתביעה שהוגשה נגד אביו של המבקש, נקבע שאין לו זכויות שכירות בחצר אשר סביב הדירה אותה שכר מעמידר ורשות הפיתוח.

אין חולק, שהשוכר על פי חוזה השכירות היה אביו של התובע בלבד ולא אמו. לפיכך, כל הזכויות ליורשים מכוח חוק הגנת הדייר, אשר באו מכוחו של האב המנוח, כפופות לפסיקה האמורה ביחס לזכויות האב המנוח, כפי שנקבעו בפסק הדין הנ"ל. כך אמנם קבע בית המשפט המחוזי.

משאלה פני העובדות, לא די בכך שהתובע יטען שהוא טוען לזכויות דיירות גם מכוח אמו, כדי שפסק הדין בתביעה נגד אביו לא יחייבו. כאמור, כל הזכויות שנתקבלו על ידי האם המנוחה והמבקש אינן חורגות מאלה שהיו לאב המנוח, מכוחו זכו בזכויות דיירות בדירה.

הבקשה לרשות ערעור נדחית. המבקש ישא בהוצאות המשיב בסך 10,000 ש"ח.

ניתנה היום, ו' בתשרי התש"ס (16.9.99).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99035430.E02 /עכב


מעורבים
תובע: מרדכי כהן
נתבע: מינהל מקרקעי ישראל
שופט :
עורכי דין: