ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף בובלי נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט ת' אור
כבוד השופט י' קדמי
כבוד השופט ע' ר' זועבי

המערער: יוסף בובלי

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו מיום 23.12.98 בת"פ 10159/98 שניתן על ידי כבוד השופטת ב' אופיר-תום

תאריך הישיבה: כו' באלול התשנ"ט (07.09.99)

בשם המערער: עו"ד אורית חיון
בשם המשיבה: עו"ד אורלי מור-אל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

המערער נדון בגין עבירת החזקת סם בכמות כוללת של כ77- גרם הירואין, למאסר לתקופה של 6.5 שנים וכן למאסר על תנאי לתקופה של 3.5 שנים בתנאים אותם קבע בית המשפט המחוזי. הוא צרף שני תיקים נוספים אשר היו תלויים נגדו, ובגינם נדון לשנה מאסר מתוכה חצי שנה במצטבר וכן למאסר על תנאי.

כן הופעלו שלושה מאסרים על תנאי, אשר התקופה הארוכה שבהם היתה ל12- חודשים. מאסרים על תנאי אלה הופעלו בחופף זה לזה ובמצטבר לעונש הנ"ל של 6.5 שנות מאסר, כך שבסך הכל הוטל על המערער לרצות 8 שנות מאסר.

בטיעון בפנינו הסכימה באת כוח המשיבה, על פי המלצת בית המשפט, לכך, שעל פי עיקרון אחידות הענישה יהא זה צודק אם עונשו של המערער יועמד על חמש שנות מאסר במקום 6.5 שנים. כך, לאור עונש מאסר של 5 שנים שהוטל על שותפו לעבירה של המערער. אותו אחר, בשם טארק, היה הבעלים של הסם והרוח החיה בפרשה, אם גם למערער יש הרשעות רבות יותר.

בנסיבות כוללות אלה, ובהתחשב בכך שהמערער שיתף פעולה עם המשטרה, דבר אשר הביא גם להרשעת טארק, אכן מוצדק יהיה להשוות את עונשם של השניים.

אשר על כן, אנו מקבלים את הערעור, במובן זה שעונש המאסר שהוטל על המערער ישונה, כך שבמקום 6.5 שנות מאסר יבואו 5 שנות מאסר. כל יתר חלקי גזר הדין ישארו בעינם.

ניתן היום, כו' באלול התשנ"ט (7.9.99).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99007630.E05 /עכב


מעורבים
תובע: יוסף בובלי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: