ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ.ל. נגד ביטוח חקלאי :

בפני כבוד סגן הנשיא, השופט גיל דניאל

תובעים

  1. מ.ל.
  2. מ.ס.

נגד

נתבעת
ביטוח חקלאי- אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

החלטה

בפני בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחום האורתופדיה ביחס לתובעים כתוצאה מתאונת דרכים שאירעה ביום 18.11.14.

הנתבעת מתנגדת למינוי בטענה כי המדובר בפגיעה קלה וחולפת אשר לא הותירה כל נכות צמיתה.

לאחר בחינת מלוא המסמכים הרפואיים הריני קובע כדלקמן:

ביחס לתובע 1, התיעוד הרפואי שצורף נוגע לתקופה הסמוכה ביותר למועד קרות התאונה. כל שצורף כתמיכה לטענה להותרת נכות צמיתה הוא תעודת חדר מיון מיום 19.11.14, ביקור אצל רופאת משפחה מיום 25.11.14 וביקור נוסף אצל אורתופד מומחה מיום 1.12.14. ממועד זה לא צורף כל מסמך רפואי נוסף שיש בו כדי לתמוך בטענה להותרת נכות צמיתה וזאת על אף שחלפו כשנתיים וחצי. על כן, לא מצאתי כי הוצגה ראשית ראיה כנדרש למינוי מומחה בתחום האורתופדיה.
מכל מקום, התיעוד הרפואי שצורף אינו כולל ממצאי בדיקות אובייקטיביים (כגון צילומים, בדיקות ct או ממצאי בדיקות רופא מומחה בדבר מגבלה בתנועה או מגבלה רפואית אחרת) היכולים ללמד על ראשית ראיה לקיומה של נכות רפואית צמיתה .

ביחס לתובעת 2, התיעוד הרפואי שצורף כתמיכה לבקשה נוגע לתקופה של כחמישה חודשים לאחר מועד קרות התאונה, בעוד שמתום מועד זה חלפה תקופה של כשנתיים בהם לא הוצג כל מסמך רפואי נוסף. מהתיעוד הרפואי עולה כי התובעת 2 ביקרה אצל אורתופד מומחה פעמיים : ביום 1.12.14 וביום 27.4.15 והופנתה לביצוע טיפולי פיזיותרפיה. משחלפו כשנתיים ממועד זה ללא כל תמיכה במסמך רפואי נוסף, לא נותר אלא לקבוע כי לא הוצגה בפני ראשית ראיה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה ביחס לתובעת 2.
מכל מקום, התיעוד הרפואי שצורף ביחס לתובעת 2 אינו כולל ממצאי בדיקות אובייקטיביים (כגון צילומים, בדיקות ct או ממצאי בדיקות רופא מומחה בדבר מגבלה בתנועה או מגבלה רפואית אחרת) היכולים ללמד על ראשית ראיה לקיומה של נכות רפואית צמיתה.

התיק נקבע לקדם משפט בפניי וזאת ליום 14.11.17 בשעה 9:30.

על ב"כ הצדדים להגיש לתיק בתוך 14 יום, את פרטי נהג הרכב הפוגע, לשם צירופו כנתבע להליך. על ב"כ הנתבעת להודיע האם מייצגים בהליך זה גם את הנהג.

ניתן בזאת צו הדדי לגילוי ועיון במסמכים תוך 30 יום מהיום.

תחשיב נזק מטעם התובעים יוגש עד ליום 21.5.17.
תחשיב נזק מטעם הנתבעת יוגש עד ליום 7.6.17.

במידת האפשר ועל מנת לקדם את התיק, תינתן הצעת בית המשפט לפשרה בכתב אשר תישלח לב"כ הצדדים.

ת.פ ליום 8.6.17.

ניתנה היום, ד' אייר תשע"ז, 30 אפריל 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מ.ל.
נתבע: ביטוח חקלאי
שופט :
עורכי דין: