ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רשות שדות התעופה בישראל נגד מגל מערכות ביטחון בע"מ :

ע"א 5010/99
וערעור שכנגד

בפני: כבוד הרשמת ח' מאק-קלמנוביץ

המערערת: רשות שדות התעופה בישראל

נגד

המשיבים: 1. מגל מערכות ביטחון בע"מ
2. אלישרא מערכות אלקטרוניות בע"מ

בקשה למחיקת הודעת ערעור

בבית המשפט העליון

החלטה

בפני בקשת משיבה 1 בערעור (להלן: מגל) למחוק את הערעור שהוגש על ידי המערערת (להלן: הרשות) מכח תקנה 414 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד1984- (להלן: התקנות), מן הטעם שנימוקי הערעור מובאים "באריכות ובפרטנות עד בלי די, לגבי כל טענה וטענה, תוך העלאת כל הטעמים שהובאו על ידה במסגרת סיכום הטענות בערכאה דלמטה". לחילופין מבקשת מגל להורות לרשות לתקן את הודעת הערעור.

בבקשה אין פירוט של הקטעים בהודעת הערעור שאינם ממלאים אחר הוראות התקנה, והבקשה מבוססת בעיקרה על העובדה שהודעת הערעור משתרעת על פני אחד עשר עמודים, ומהווה למעשה סיכום טענותיה של הרשות.

אכן, הודעת הערעור שהגישה הרשות ארוכה למדי (אם כי ראוי לציין כי אחד עשר עמודי הערעור ערוכים ומודפסים בפורמט מרווח ביותר), וודאי שניתן היה לקצר את היריעה. אולם, אין בעובדה זו כשלעצמה כדי להעיד על פגם בעריכת הערעור.

הודעת הערעור כתובה באופן בהיר ומובנה, מחולקת לסעיפים ולתתי סעיפים העוסקים בנושאי הערעור השונים, ומנוסחת כהרצאת טענות, ולא "על דרך הויכוח או הסיפור".

בנסיבות אלו, איני מוצאת לנכון להורות למגל לתקן את הודעת הערעור, לא כל שכן אין אני רואה הצדקה לנקוט בצעד החמור של מחיקת הערעור.

הבקשה נדחית.

מגל תישא בהוצאות הרשות בסך 1,000 ש"ח.

ניתנה היום, כ"ו בתשרי תש"ס (6.10.99).

חגית מאק-קלמנוביץ

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99050100.V02


מעורבים
תובע: רשות שדות התעופה בישראל
נתבע: מגל מערכות ביטחון בע"מ
שופט :
עורכי דין: