ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עלא ח'לאילה :

בפני כבוד ה שופט שלמה בנג'ו

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם

עלא ח'לאילה

החלטה

בפניי בקשה לביטול פסק דין, שניתן בהעדר הנאשם ביום 8.4.14 בבית המשפט לתעבורה.

לצד הכרעת הדין, נגזרו על הנאשם העונשים הבאים: 3 חודשי פסילה בפועל, תוך הפעלת פסילה מותנית בת 3 חודשים בחופף, פסילה מותנית של 3 חודשים ל-3 שנים וקנס 1,200 ₪.

לאחר העיון בבקשה ובתיק בית המשפט, חוששני שלא אוכל להיעתר לבקשת הנאשם.

הנאשם הוזמן כדין כעולה מאישור המסירה, המלמד כי הנאשם לא דרש את ההזמנה לדין מבית הדואר. טענת הנאשם כי לא קיבל את ההזמנה מכיוון שלא התגורר במקום עקב הליכי גירושין, לא יכולה להתקבל משני טעמים:

ראשית, טענה זו סותרת את חזקת המסירה ואל מול החזקה האמורה המגובה במסמך בכתב (אישור מסירה), טענותיו של הנאשם אינן מגובות בבדל ראיה (למשל, פנייה לרשות הדואר או דברי דואר אחרים, שמוכח שנשלחו באותו מועד לכתובת אחרת שלו, הסכם שכירות בכתובת אחרת וכו').

שנית, הואיל והנאשם הינו אדם אחראי ובוגר, מצופה היה ממנו שאם אכן לא התגורר במקום, בשל הליכי גירושין, יורה לרשות הדואר לבצע עיקוב של דברי הדואר לכתובת בה התגורר ("עקוב אחרי"), ומכל מקום, לפי הדין, אם ביצע שינוי כתובת, עליו האחריות להודיע על כך למשרד הפנים (רע"פ 2096/07 ד"ר צפורה כוכבי ריינ י נ' מדינת ישראל , פסקה 8 לפסק דינו של כבוד השופט אדמונד לוי המנוח).

מכאן, שאין כל הצדקה לאי התייצבותו של הנאשם. אף לעיצומו של עניין, אין מקום לקבל את הבקשה, כפי שיפורט להלן.

הנאשם חולק בבקשתו על חומרת העונש (סעיף 12 לבקשה). גם לעת הזאת, כשכל הפריטים נהירים לנאשם, אין בפיו כל התייחסות לעבירה גופה, לראיות, הנאשם לא הראה כי לו היה מנהל את המשפט, הייתה התוצאה שונה.

למעלה מן הדרוש, יובהר, כי מדובר בחריגה ניכרת מהמהירות המותרת, בדרך עירונית, ובהינתן עברו התעבורתי המכביד של הנאשם, והפסילה המותנית שהייתה תלויה ועומדת נגדו (שהופעלה בחופף), העונש שהוטל עליו בהעדרו, מתון למדי.

הבקשה נדחית.

על הנאשם אשר יודע לעת הזאת כי תלוי ועומד נגדו צו פסילה מבית המשפט, להפקיד לאלתר את רישיונו בתיק בית המשפט, על מנת שפסילתו תימנה לו, ותשומת ליבו להוראות סעיף 67 לפקודת התעבורה.

על מנת שהנאשם לא ייכשל בנהיגה בזמן פסילה, אני מעכב את ביצוע הפסילה, ומורה לנאשם להפקיד את הרישיון עד ליום 26.5.17 שעה 09:00 במזכירות בית המשפט לתעבורה.

ניתנה היום, א' אייר תשע"ז, 27 אפריל 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: עלא ח'לאילה
שופט :
עורכי דין: