ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יחיאל לשמן נגד שותפות צור ומלינובסקי :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המבקש: יחיאל לשמן, עו"ד

נגד

המשיבה: שותפות צור ומלינובסקי, ע"י מפרקיה
וכונסי נכסיה:

  1. מיכאל סטרנס, עו"ד
  2. יוסף פרידמן, עו"ד

בקשה לעיכוב ביצוע פסק-הדין שניתן
בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו
בהמ' 2569/95 על-ידי כבוד השופטת
ר' שטרנברג-אליעז

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

החלטה

המשיבה תבעה את המבקש בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בגין רשלנות בתפקידו ככונס-נכסיה. בית-המשפט המחוזי (השופטת ר' שטרנברג-אליעז) קיבל את התביעה, וחייב את המבקש בתשלום פיצויים למשיבה. בדעת המבקש להגיש ערעור על פסק-הדין. פנייתו אל בית-המשפט המחוזי בבקשה לעכב את ביצוע פסק-הדין עד למתן החלטה בערעורו נדחתה, ומכאן הבקשה שלפניי.

טענתו המרכזית של המבקש היא, כי ביצוע פסק-הדין יקשה על השבת המצב לקדמתו, אם יישמע ערעורו. לטענתו, המשיבה נמצאת מזה שנים רבות בכינוס-נכסים, ואין לה כל הכנסות ו/או נכסים שהם, מלבד נכס המקרקעין שנמצא ברשותה, שאף הוא, לכאורה, אינו בר-מכר כיום. מכאן, לטענתו, אם יתקבלו טענותיו בערעור, לאחר ביצוע פסק-הדין, למשיבה לא יהיה מאין להשיב לו את כספו.

בנסיבות אלו, הפתרון אינו עיכוב ביצוע פסק-הדין. הפתרון הראוי, במצב דברים זה, הוא הפקדת סך הפיצויים אצל כונסי-הנכסים של המשיבה, ואלו לא יעשו בכסף שהופקד אצלם כל שימוש, עד למתן ההחלטה בערעור. כך, אם יצליח המבקש בערעורו, ניתן יהיה להשיב את המצב לקדמתו ללא קושי.

ההחלטה המגבילה את כונסי-הנכסים מלעשות שימוש בכספי הפיצויים תעמוד בתוקפה עד לתאריך 18.9.99, אלא אם יוגש ערעורו של המבקש, שאז תעמוד ההחלטה בתוקפה עד למתן ההחלטה בערעור.

אשר-על-כן, הבקשה לעיכוב ביצוע פסק-הדין נדחית.

ניתנה היום, כ"ח באב תשנ"ט (10.8.99).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
COURT


מעורבים
תובע: יחיאל לשמן
נתבע: שותפות צור ומלינובסקי
שופט :
עורכי דין: