ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הראל חברה לביטוח בע"מ נגד אינה רדצ'נקו :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעים

1.הראל חברה לביטוח בע"מ
2.שחר בן אריה

נגד

נתבעים
1.אינה רדצ'נקו
2.אלירן עדי בן זקרי
3.איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בפני תביעה כספית, על סך של 4,355 ₪, שעניינה נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים.
בתום הדיון שהתקיים בפני, ובנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79 א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על כתבי הטענות, העדויות וחומר הראיות שהוגש.
טענות התובעים, בקליפת אגוז, הן כי במהלך יציאה מתחנת דלק נפגע רכבם מרכב הנתבעים שסטה לנתיב נסיעתם. לטענת הנתבעים – רכב התובעים הוא זה שסטה לנתיב נסיעתם והוא זה שגרם לתאונה.
מן העדויות – של נהג רכב התובעים, של נהגת רכב הנתבעים ושל הנוסע שהיה עמה ברכב – עולה כי לטענת התובעים נסע רכבם מהנתיב הימני שביציאה מהתחנה לנתיב הימני שבדרך, כאשר רכב הנתבעים יצא מהתחנה בנתיב שלשמאלו וכאשר נכנס לדרך סטה לנתיב הימני; נהגת הנתבעים העידה כי הרכב שנסע בנתיב המרכזי בדרך איפשר לה להשתלב בנסיעה לפניו וכ י לא ראתה את רכב התובעים עד לפגיעה, שכן לעמדתה לא היה רכב מימינה בעת שיצאה מהתחנה.
לאחר ששמעתי את העדויות, ולאחר שעיינתי במוצגים ובכתבי הטענות, לרבות רכיבי הנזק השונים, מצאתי להעדיף את גרסת נהג התובעים – הן לאור העובדה כי נהגת הנתבעים העידה, כאמור, כי לא ראתה את רכב התובעים עד לתאונה והן בשים לב למועד בו דיווחו הנתבעים 1 ו-2 על התאונה ונוכח העובדה כי נמנעו מלתקן את נזקיהם. לפיכך, הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק לחייב את הנתבעים לשלם לתובעים סך כולל של 4,355 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 378 ₪, ו שכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪.
ב"כ התובעים עתרה בדיון לפסוק לתובע 2 שכר עדות, כאשר התובעת 1 תישא בשכר זה. התובע הוא בעל דין ולא הייתי פוסק לו שכר עדות בנסיבות אחרות, אולם נוכח בקשתה של התובעת 1 ובהתאם לה , אני פוסק את שכר עדותו של התובע 1 בסך 300 ₪.

ניתן היום, כ"א ניסן תשע"ז, 17 אפריל 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אינה רדצ'נקו
שופט :
עורכי דין: