ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אילן הופשטטר נגד ארז חבר עו"ד :

החלטה בתיק ע"א 2736/17

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המערער:
אילן הופשטטר

נ ג ד

המשיבים:
1. ארז חבר עו"ד

2. אשר אקסלרוד עו"ד

3. ד"ר צהל הר אל

4. כונס הנכסים הרשמי

5. אייל מלמד

6. טרקס אחזקות בע"מ

7. גונתר אנרגית רוח בע"מ

8. מולטיגרין (2010) בע"מ

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

אכן, העובדה שהמערער מצוי בהליכי פשיטת רגל מהווה אינדיקציה לכך שמצבו הכלכלי אינו מן המשופרים. עם זאת, היא אינה מקנה לו, מיניה וביה, פטור אוטומטי מהפקדת עירבון. לצורך קבלת פטור כאמור יש להניח תשתית מלאה ועדכנית לגבי המצב הכלכלי ולגבי האפשרות לגייס את סכום העירבון, לרבות באמצעות הסביבה הקרובה. כזאת לא עשה המערער, ודי לציין כי הבקשה אינה נתמכת בתצהיר או באסמכתאות ואינה כוללת מידע של ממש לגבי מצבו הכלכלי. לא למותר לציין כי המערער שילם את האגרה בגין ערעור זה.

זאת ואף זאת: בניגוד לטענת המערער, המשיבים בערעור פסלות הם צד רלוונטי להליך ופעמים לא מעטות הם אף נוטלים בו חלק פעיל. משכך, ככל שהערעור נדחה בסופו של יום עשויה ערכאת הערעור לפסוק הוצאות לטובת המשיבים, ועל כן החובה להפקיד עירבון להבטחת הוצאותיהם משתרעת גם על ערעורים מסוג זה (ראו, בש"א 10064/03 זריפי נ' כהן , פ"ד נח(4) 97 (2004); בש"א 6466/15 בן-אדוה נ' 012 סמייל טלקום בע"מ (26.10.2015)). עוד אוסיף, כי סכום העירבון אשר נקבע על ידי המזכירה הראשית אינו חורג מן הנהוג בערעורי פסלות.

נוכח האמור לעיל, אין מקום למתן פטור מלא מהפקדת עירבון כמבוקש. עם זאת, בשים לב להליכי פשיטת הרגל המתנהלים בעניינו של המערער, יופחת העירבון ויועמד על סכום של 6,500 ש"ח. עירבון בסכום זה יופקד עד ליום 27.4.2017, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה כמקובל.

ניתנה היום, ‏כ"ג בניסן התשע"ז (‏19.4.2017).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: אילן הופשטטר
נתבע: ארז חבר עו"ד
שופט :
עורכי דין: