ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כים ניר שירותי תעופה ונתיבי אויר בע"מ נגד אבדר שמואל. ועוד 58 אח' :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקשים: 1. כים ניר שירותי תעופה ונתיבי אויר בע"מ
2. סיס ריסוס בע"מ
3. א.י.מ. תעופה בע"מ
4. להט שירותי תעופה בע"מ
5. המועצה לשיווק פרי הדר
6. משרד החקלאות

נגד

המשיבים: אבדר שמואל. ועוד 58 אח'

בקשת רשות ערעור על החלטת
בית המשפט המחוזי בנצרת
מיום 30.6.99 בת.א. 384/96
שניתנה על-ידי כבוד השופטת
ד"ר נ' דנון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

התביעה הוגשה ב28.3.96-. בהחלטה נשוא בקשת רשות הערעור אמר בית המשפט, כי אין בדעתו לדחות יותר את מועד ההוכחות של התביעה והורה על פיצול הדיון לשני שלבים כשבשלב הראשון יוכיחו התובעים את רשלנות הנתבעים ואת אחריותם לנזק. בהמשך, פרט השופט את השאלות שבמחלוקת. על כך בקשת רשות ערעור שהגישו המבקשים.

לטענתם, מוקדם עדיין לקבוע את התיק לשמיעת הוכחות, כי המשיבים לא השיבו כדבעי על שאלונים ולא קיימו את צווי בית המשפט בדבר מתן תשובות לשאלונים ובית המשפט לא דן בבקשות למחיקה שהיו בפניו ושהוגשו מטעם זה.

עולה מתוך החומר שהוגש, כי התקיימו ישיבות מקדמיות אחדות וכי השופטים שטפלו בתיק חשו מורת רוח מהבקשות שהוגשו ושהדיון בהן התמשך. בית המשפט החליט כי יש לשים קץ להתדיינויות הטרומיות. המשיבים מסרו, ככל הנראה, תשובות, אלא שאלה לא הניחו את דעתם של המבקשים שבקשו לקבל תצהיר מכל אחד ואחד מהתובעים. ספק בעיני אם יש צורך בתצהירים של כל אחד ואחד מן המשיבים לעניין האחריות. מאחר והנזק יתברר בשלב שני, מובן שאז יהיה על כל אחד ואחד להוכיח את נזקו ויתכן והיה מקום להגיש בקשה לשאלונים, גילוי מסמכים וכיו"ב.

על הערכאה הראשונה לדאוג לכך שההליכים הטרומים לא ינוצלו לרעה ולא יהיו לרועץ ולמכשלה בדרכו של ברור המשפט במהירות, ביעילות, בצורה הוגנת ומבלי לקפח איש מבעלי הדין. נראה שהחלטת בית המשפט עומדת בכל אלה.

בשלב זה אין מקום להתערבות בית משפט זה בפיצול הדיון ובהחלטה לקבוע את התיק לשמיעת הוכחות.

ניתנה היום, כ"ה בחשוון תש"ס (4.11.99).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99061190.J01


מעורבים
תובע: כים ניר שירותי תעופה ונתיבי אויר בע"מ
נתבע: אבדר שמואל. ועוד 58 אח'
שופט :
עורכי דין: