ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עדי הררי נגד דני חבה :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקשות: 1. עדי הררי
2. פלונית

נגד

המשיב: דני חבה

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט
המחוזי בתל-אביב-יפו בע.מ. 1097/98 וערעור
שכנגד 1025/99, מיום 9.5.99, שניתן על-ידי
כבוד סגן הנשיא ח' פורת

בשם המבקשות: עו"ד שמעון שובר

בשם המשיב: עו"ד נסים שלם

בבית המשפט העליון

החלטה

1. זוהי בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (סגן הנשיא ח' פורת) בע"מ 1097/98 וערעור שכנגד 1025/99 מיום 9.5.99, לפיה הפחית בית המשפט המחוזי את דמי המזונות להם היו זכאיות המבקשות מכוח פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה (השופט ג' גרשון) בתיק מ"א 58940/96.

2. המבקשות מעלות טענות שונות כנגד החלטתו של בית המשפט המחוזי להפחית את דמי המזונות, ולבצע קיזוז מדמי המזונות ששולמו ביתר כנגד תשלומים עתידיים. טענות המבקשות נסובות סביב שיקוליו של בית המשפט לקביעת גובה המזונות. המשיב, לעומתן, מצדד בהחלטתו של בית המשפט המחוזי ובנימוקיו.

3. לאחר שעיינתי בחומר שבפני הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להדחות. שאלת גובה דמי המזונות נגזרת משאלות עובדתיות רבות, מצבם הכלכלי של בני הזוג, רמת החיים בה הם חיו בעבר ועוד. במקרה זה דנו שתי ערכאות בשאלות העובדתיות הקשורות לגובה דמי המזונות. אכן, בית המשפט המחוזי חלק על ממצאיו של בית המשפט קמא, אולם זוהי אינה סיבה לקיומו של ערעור נוסף. רשות ערעור תינתן במקרים חריגים בהם עולה שאלה משפטית חדשה, או שאלה משפטית שיש לגביה הכרעות סותרות, ואשר השלכותיה חורגות מעבר לצדדים הישירים לסכסוך (ראו: ר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ פ"ד לו(3) 123). במקרה זה הצדדים לא העלו שאלה משפטית חדשה כלשהי והם חלוקים בעובדות וביישום ההלכות הקיימות למקרה זה, אשר על כן דין הבקשה להידחות.

הבקשה נדחית. בנסיבות הענין אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ח בחשון התש"ס (7.11.99).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99037940.A02/דז/


מעורבים
תובע: עדי הררי
נתבע: דני חבה
שופט :
עורכי דין: