ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חיה בורנשטיין [רובין] נגד אביב יער :

בפני: כבוד הרשמת ח' מאק-קלמנוביץ

המבקשת: חיה בורנשטיין [רובין]

נגד

המשיב: אביב יער

בקשה לפטור מהפקדת ערבון

בשם המבקשת: בעצמה

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקשת הגישה בקשת רשות ערעור על פסק-הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב (כבוד השופטים גרוס, בן-שלמה ורובינשטיין) אשר דחה את ערעורה נגד פסק הדין של בית משפט השלום, בו ניתן נגדה בהעדר הגנה צו מניעה קבוע, האוסר עליה להיכנס לתחום גג דירתו של המשיב ולחבל בדוד השמש שלו.

בפני בקשה לפטור מהפקדת ערבון.

בבקשה ובצרופותיה נטען, כי המבקשת היא גרושה שאינה עובדת ומקבלת מידי חודש הכנסה משני מקורות: רנטה מגרמניה בסך 887 ש"ח וקיצבת זיקנה בסך 1,436 ש"ח. כן מציינת המבקשת, כי היא מקבלת הכנסה לא קבועה בסך 1,500 ש"ח מנכס שבבעלותה.

בא-כוח המשיב מתנגד לבקשה. לטענתו, המבקשת לא מסרה מידע על נכס מקרקעין שבבעלותה. כמו כן טוען המשיב כי סיכויי בקשתה קלושים.

על יסוד הנימוקים המובאים בתגובת בא-כוח המשיב ולאחר עיון בחומר שבתיק, אני מחליטה לדחות את הבקשה.

ערעורה של המבקשת נדחה על-ידי בית המשפט המחוזי, הן משום שלא הגישה כתב הגנה, על אף שניתנה לה הזדמנות לכך, והן משום שבית המשפט שוכנע, כי אף לגופו של עניין לא העלתה טענת הגנה הראויה להישמע. המבקשת לא הראתה נימוקים מיוחדים המצדיקים כי תינתן לה רשות לערעור שני, והסיכוי שתינתן לה רשות כזו קלוש (ראו: בר"ע 103/82, חניון חיפה בע"מ נגד מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו(3) 123.

קיומו של סיכוי טוב לזכות בהליך הוא תנאי למתן פטור מערבון (בש"א 329/90, אברך נגד גרוגר ואח', פ"ד מד(2) 383), וכאשר תנאי זה אינו מתקיים אין מקום לפטור את המבקשת מהפקדת ערבון ויש להעדיף על פניה את זכותו של המשיב להבטחת הוצאותיו.

גם מבחינת יכולתה הכלכלית של המבקשת לעמוד בחובת הפקדת הערבון, אין מקום להיעתר לבקשה: מתגובת המשיב עולה, כי בבעלות המבקשת דירת מגורים המושכרת לצד ג', ואין מניעה שהמבקשת תעשה שימוש בדירה זו כבטוחה לקבלת ערבות בנקאית, אשר תאפשר לה להפקיד את הערבון כנדרש.

אני דוחה, איפוא, את הבקשה.

הערבון יופקד תוך שלושים יום ממסירת החלטה זו.

ניתנה היום, ו' בכסלו תש"ס (15.11.99).
חגית מאק-קלמנוביץ

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99015470.V02


מעורבים
תובע: חיה בורנשטיין [רובין]
נתבע: אביב יער
שופט :
עורכי דין: