ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ראאד עמורי :

בפני כבוד ה שופט דרור קלייטמן

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

נאשמים

  1. ראאד עמורי (עציר)
  2. עלי זבידי
  3. דאהר אבו דיה
  4. מיסרה גאנם

החלטה

כנגד הנאשמים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירות של: כניסה לישראל שלא כחוק, התפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע עבירה (2 עבירות), גניבה בצוותא חדא (2 עבירות), פריצה לרכב בכוונה לגנוב בצוותא חדא, היזק לרכוש במזיד בצוותא חדא.
בתאריך 7.2.17 הוגשה ע"י ב"כ נאשם 2, עתירה לגילוי ראיה ובה הוא עתר לכך שבית המשפט יורה למאשימה לחשוף את זהות המקור שמסר למאשימה את דו" ח ידיעה מספר 16-0542-365 לרבות מועד מסירת הידיעה והחלקים אשר לא נמסרו מתוכה. כמו כן הוא עתר לקבלת כל פרט או מידע לעניין שיטה , מקום ואמצעים לביצוע הקלטות שבוצעו במהלך החקירה ונתוני תקשורת. בנוסף, חשיפת חלקים שהוסתרו בדוחו"ת הפעולה של השוטרים.
בהמשך, הצטרפו שאר הנאשמים לעתירה ונערך דיון במעמד הצדדים בתאריך 28.2.17 ובו פרשו ב"כ הנאשמים את טענותיהם בדבר נחיצות מידע זה להגנת לקוחותיהם.
חלק מהדיון נערך במעמד צד אחד ובמסגרתו הוצג בפניי באמצעות קצין המודיעין כלל החומר החסוי ובכללו זהות מקור המידע ונסיבות מסירת המידע .
בסיום הדיון ולנוכח הערות בית המשפט אשר הובעו בפני המאשימה במהלך דיון זה ביקשה המאשימה לשקול צעדיה בטרם תינתן החלטה.
בדיון שנערך בתאריך 4.4.17 בפני כבוד הש' שרון, הודיעה המאשימה על תיקון כתב האישום בכל הנוגע לנאשמים 2 ו4 וכן על הסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים בעניינם, בהתאם הנאשמים הודו והורשעו בכתב האישום המתוקן ונגזר דינם.
לאחר שבחנתי את כלל הטיעונים וכן את החומר המודיעיני שהוצג בפני י הגעתי למסקנה כי לאחר שתוקן כתב האישום בעניינם של נאשמים 2 ו4 ולנוכח כתב האישום בעניינם של נאשמים 1 ו3. הרי שאין בחשיפת החומר שנחסה באמצעות תעודת חיסיון על מנת לסייע בידי הנאשמים לצורך הגנתם ועל כן העתירה נדחית.

ניתנה היום, י"ד ניסן תשע"ז, 10 אפריל 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ראאד עמורי
שופט :
עורכי דין: