ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רות דרור נגד אביבה רשפון :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המערערת: רות דרור

נגד

המשיבים: 1. אביבה רשפון, לשכת הרווחה קרית-אתא
2. מרים ברם, מנהלת לשכת הרווחה
3. פקידת הסעד עדה המר
4. עו"ס עדה סויסה
5. עו"ס גרסיאלה גלס
6. עיריית קרית-אתא
7. ד"ר יאיר עמנאול
8. יחזקאל כהן
9. יהודה לוי
10. ד"ר קוטליאר
11. חדוה עינב, פקידת סעד
12. אלכסנדר דרור

ערעור על החלטת רשמת בית-המשפט העליון
מיום 4.11.99 ברע"א 6023/99 שניתנה
על-ידי כבוד הרשמת ח. מאק-קלמנוביץ

בבית המשפט העליון

החלטה

המערערת הגישה תובענה לבית-המשפט המחוזי בחיפה, במסגרתה ביקשה לקבל פסק-דין הצהרתי שיקבע כי מסמכים שונים של לשכת הרווחה הינם מזוייפים. רשם בית-המשפט המחוזי בחיפה דחה את בקשתה לפטור מאגרה. המערערת ערערה על החלטה זו לבית-המשפט המחוזי בחיפה וזה דחה את ערעורה. במקביל, עתרה המערערת לבית-משפט זה בבקשה להורות לרשם בית-המשפט המחוזי לפטור אותה מתשלום אגרה, עתירה שנדחתה על-הסף.

המערערת הגישה לבית-משפט זה בקשת רשות לערער על החלטת בית-המשפט המחוזי ועם הגשת הבקשה, נדרשה לשלם אגרה ולהפקיד ערבון, כחוק. המערערת הגישה בקשה לפטור אותה מתשלומים אלו. רשמת בית-המשפט העליון (הרשמת חגית מאק-קלמנוביץ) דחתה את בקשתה ועל-כך הערעור שבפניי, בגדרו שבה המערערת וטוענת, כפי שטענה בכל ההליכים שקדמו לערעור שבפניי, כי אין לה די כסף לממן את תשלום האגרה והפקדת הערבון.

דין הערעור להדחות.

בקשותיה של המערערת לפטור מתשלום אגרה והפקדת ערבון אינן מפורטות דיין, כנדרש בתקנה 13(ב) לתקנות בית-המשפט (אגרות), התשמ"ח1987-, ואף לאחר שהעירו הערכאות השונות את תשומת-ליבה לכך, לא השלימה את הפרטים החסרים. מדבריה של המערערת ניתן, אולי, להבין, כי מצבה הכלכלי הינו דחוק, אולם אין בהם די כדי לפטור אותה מתשלום כחוק.

זאת ועוד: אחד התנאים לקבלת פטור מתשלום אגרה ומהפקדת ערבון הוא שהתביעה תגלה עילה. הערכאות שדנו בבקשת הפטור קבעו, כי תביעת המערערת אינה מגלה עילה. זאת, כיוון שהמערערת ביקשה מבית-המשפט להצהיר על-כך שמסמכי משרד-הרווחה הינם מזוייפים, שעה שטענותיה מופנות כנגד תוכנם של המסמכים ולא כנגד אמיתותם. בנסיבות אלו, גם בקשת הרשות לערעור שהגישה המערערת אינה מגלה עילה, לכאורה.

לאור כל האמור לעיל, הערעור נדחה.

ניתנה היום, כ"ג בכסלו תש"ס (2.12.99).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
COURT


מעורבים
תובע: רות דרור
נתבע: אביבה רשפון
שופט :
עורכי דין: