ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זרח אגרונוב נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט מ' חשין
כבוד השופטת ד' דורנר
כבוד השופט י' טירקל

המערער: זרח אגרונוב

נגד

המשיב: מדינת ישראל

תאריך הישיבה: כ' בכסלו התש"ס (29.11.99)

בשם המערער: עו"ד פארס מטאנס
עו"ד עבוד

בשם המשיבה: עו"ד עודד שחם

מתורגמן: מר פבל בקרמן

ערעור על גזר-דינו של בית-המשפט
המחוזי בחיפה מיום 12.7.98 בת"פ
120/98 שניתן על-ידי כבוד השופטים:
מ' לינדנשטראוס, א' רזי וי' דר

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט

פסק-דין

השופט מ' חשין:

המערער הורשע בבית-המשפט המחוזי בחיפה, על-פי הודאתו, בעבירה של נסיון אינוס, עבירה כהגדרתה בסעיף 345(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז1977-. עונשו נגזר ל8- שנות מאסר בפועל ול3- שנים מאסר על-תנאי.

בית-משפט קמא הוסיף והפעיל מאסר על-תנאי לתקופה של 3 שנים שהיה תלוי ועומד נגד הנאשם, בהחליטו כי עונש מאסר 3 השנים יצטבר לריצוי 8 שנות המאסר. לסיכום, איפוא, נגזר על המערער עונש מאסר בפועל בן 11 שנים. יתר-על-כן: מסתבר כי המערער עבר את העבירה בעת שהיה משוחרר ברישיון אסיר, וקרוב להניח כי לעונש בן 11 השנים תיווסף תקופה בת כשנה ומחצה.

העונש שהוטל על המערער, אין ספק בדבר, אין הוא עונש קל. ואולם גם מעשהו של המערער לא היה מעשה קל. המערער ניצל את תום ליבה של המתלוננת, ובעת שטיילה עימו בשעות הלילה תפס אותה והפיל אותה בחוזקה אל הקרקע. המתלוננת בכתה וזעקה לעזרה, אולם הדבר הותיר אך רושם קל על המערער: הוא פשט את בגדיה של המתלוננת וניסה לאונסה באיומים ובכוח. המערער עשה מעשה קשה וראוי הוא המעשה כי יבוא אחריו עונש קשה.

ואולם בכך אין די: כאמור, בעת המעשה נושא הדיון שהה המערער ברשיון אסיר מחוץ לכתלי בית-האסורים. רשיון האסיר ניתן למערער בגין עבירה בה הורשע בזמנו - עבירה של אינוס בכוח - ואשר בגינה נגזר עליו עונש מאסר בן 5 שנים. המערער שוחרר ממאסר 5 השנים ברשיון אסיר, ולא יצאה אלא כחצי שנה מאז שוחרר ברשיון והוא עבר את עבירתו נושא הדיון. במעשיו הוכיח המערער כי יש להגן על החברה מפניו, שנשים תוכלנה להלך בביטחה ברחובה של עיר. אכן, צירוף המאסרים זה אל זה מעלים עונש שאינו קל; ואולם כפי שאמרנו, מעשים לא קלים גוררים אחריהם עונשים לא קלים.

הערעור נדחה.

היום, כ' בכסלו התש"ס (29.11.99).

ט

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98067480.G01


מעורבים
תובע: זרח אגרונוב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: