ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נגד א.ב. אורן :

לפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

נגד

הנתבעות

1.א.ב. אורן - חברה לבניה לפיתוח ולהשקעות בע"מ
2.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. לאחר ששמעתי את נהג רכב התובעת, מר משה מירסקי וכן את נהג רכב הנתבעות, מר אורן בללי , במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 20.3.17, והתרשמתי מעדותם, עיינתי בכתבי הטענות, בטפסי ההודעה, בתמונות הנזק לרכב התובעת וביתר הראיות, ראיתי לקבל את התביעה במלואה. מצאתי לקבל את תרחיש התאונה המתואר על ידי נהג רכב התובעת בעדותו בבית המשפט ובהודעתו לתובעת, ולפיו היה זה רכב הנתבעות אשר סטה אל נתיב הנסיעה האמצעי, מבין שלושה, בו הוסע רכבו. נחה דעתי, כי תרחיש תאונה זה הינו מסתבר ומתקבל יותר על הדעת מתרחיש התאונה המתואר על ידי נהג רכב הנתבעות. לא שוכנעתי כי רכב התובעת עצר במהלך חציית הצומת, בשל עצירת רכב צד שלישי לפניו, וכתוצאה מכך סטה אל עבר נתיב נסיעת רכב הנתבעות.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת, סכום של 5,343₪, בצירוף הפרשי הצמדה כחוק מיום 9.6.16 ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן, יישאו הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, באגרת בית משפט בסך 37 5₪ , שכר עד התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עורך דין בסכום של 1,500₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין.

נוכח סיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של האגרה.

ניתן היום, כ"ד אדר תשע"ז, 22 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
נתבע: א.ב. אורן
שופט :
עורכי דין: