ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ח'ליל זערורה נגד מדינת ישראל :

כבוד השופט גיל קרזבום, סגן נשיא

המבקש
ח'ליל זערורה (ספורי)

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ המבקש – עו"ד אליאס אבו-זלף
המבקש – בעצמו
ב"כ המשיבה – עו"ד אבירם (משרד התחבורה)

פרוטוקול

ב"כ הצדדים:
הגענו להסכמה, לפיה גזה"ד יבוטל, והכרעת הדין תיוותר על כנהּ ונטען לעונש.


החלטה
מורה על ביטול גזה"ד מיום 18.12.16.

ניתנה והודעה היום כ"ה אדר תשע"ז, 23/03/2017 במעמד הנוכחים.

גיל קרזבום , סגן נשיא
ב"כ הצדדים:
הגענו להסדר טיעון חלקי לעניין העונש, לפיו נעתור שצו הסגירה ייכנס לתוקפו ביולי 1.7.17. ההתחייבות תיוותר על כנהּ. לגבי הקנס, נטען באופן חופשי וביהמ"ש יחליט.
בית המשפט מודיע לצדדים כי איננו קשור להסדר הטיעון, וכי קיימת אפשרות שלא יגזור על הנאשם את העונש המוסכם.

ב"כ המאשימה:
חוזר על טיעוניי מהישיבה הקודמת. מיום 18.12.16 גם בנוגע לקנס. כן מבקש שהקנס יהא מרתיע. אין לנו התנגדות שהקנס יחולק לתשלומים. אני מבקש להבהיר שאין בדחיית צו הסגירה כדי להתיר לנאשם להמשיך ולעבוד. מדובר ביציר-כלאיים שמטרתו לאפשר לנאשם בתקופת הביניים להוציא רישיון מבלי שהוא צריך לעתור לביטול צו הסגירה, צו שעלול למנוע ממנו מלקבל את הרישיון.

ב"כ הנאשם:
ביהמ"ש הנכבד מתבקש להקל בקנס שיטיל על הנאשם. מדובר במפרנס יחיד של משפחתו, המורכבת משבע נפשות. אשתו לא עובדת. הנאשם משתכר מעסקו שהוא מנהל אותו סך שאינו עולה על 5,000 ₪ לחודש ובנוסף יש להם הכנסה נוספת מהמל"ל קצבת ילדים. אנו חוזרים על מה שנטען בבקשה לביטול גזה"ד בכל הנוגע לנסיבות האישיות של הנאשם. מבקש לחדד את העובדה, שהנאשם תקופה ארוכה קיבל רישיונות עסק זמניים. הוא נמצא בהליך מאד מתקדם לקבל רישיון לצמיתות. מבקש להציג לביהמ"ש שני מסמכים נוספים מעבר למה שצירפנו קודם נ/1: תעודת גמר. אנו מבקשים להתחשב לעניין הקנס במסמכים אלה. הנאשם צריך לעבור שתי בחינות במשרד התחבורה: בחינה מעשית ובחינה עיונית. אז הוא מקבל את האישור ממשרד החקלאות. הוא עדיין לא חתם על ההתחייבות. אנו נחתים אותו היום. מה שחברי ביקש הוא מתחם מאד מחמיר. מפנה את ביהמ"ש למס' פסקי דין, ביניהם גז"ד של מותב זה תת"ח 8729-11-12 שהוטל בנסיבות דומות: קנס בסך 7,500 ₪. מפנה גם את ביהמ"ש ל ערעור בביהמ"ש המחוזי בב"ש, שם התקבל ערעור של המדינה על קנס של 1,500 ₪ וביהמ"ש פסק 3,000 ₪. תת"ח 1711-08-19 קנס בסך 3,000 ₪. אותו דבר אם כי שם ניתן רישיון בגזה"ד, כבוד השופט אורי גולדקורן בצפת פסק קנס של 3,000 ₪. בהתחשב בנסיבות המיוחדות של הנאשם מבקשים לא לפסוק יותר מקנס של 5,000 ₪ ובשל מצבו הכספי לחלק את הקנס לעשרה תשלומים.

הנאשם:
כל מה שרציתי לומר, עורך דיני אמר. מבקש להתחשב במצבי. נשאר לי מבחן מעשי ומבחן עיוני לצורך קבלת הרישיון הקבוע. זה לא תלוי בי.


גזר דין

בהמשך לגזה"ד שניתן ביום 18.12.16 ולאחר ששקלתי את טענות הצדדים, אני סבור שאין לשנות מהמתחם כפי שנקבע שם, בכל הנוגע לגובה הקנס. אציין, כי גזה"ד אליו הפנה ב"כ הנאשם בתת"ח 8729-11-12 מתייחס לאירוע אחד, בעוד בתיק הנוכחי מדובר במספר אירועים ולא באירוע אחד.

כך גם אין מקום להשוות בין מי שבמועד גזה"ד כבר ניתן לו רישיון ותיקן את המחדל באופן מוחלט.

בנסיבות אלו אני חוזר וקובע בהתאם לנימוקים מיום 18.12.16, כי מתחם העונש ההולם צריך לכלול קנס שלא יפחת מסך של 15,000 ₪ ולא יעלה על 60,000 ₪.

עם זאת, אני סבור כי לאור טיעוני ההגנה, יש מקום להשית קנס ברף הנמוך של המתחם, וזאת בהתחשב בכך שהנאשם ביצע פעולות ממשיות לתיקון המחדל, נסיבותיו האישיות ומצבו הכלכלי הקשה.

לאור כל האמור לעיל, הנני גוזר על הנאשם כדלקמן:

- אני דן את הנאשם לתשלום קנס בסך 15,000 ש"ח.

הקנס ישולם ב-10 תשלומים שווים ורצופים החל מתאריך 3.5.2017 ובכל 3 בחודש שאחריו.

הנאשם הונחה לגשת למזכירות לקבל שוברי תשלום.

- הנאשם יחתום על התחייבות כספית בסך 20,000 ₪ למשך 3 שנים להימנע מביצוע העבירה בה הורשע. לא יחתום על ההתחייבות היום, ייאסר למשך 40 ימים.

אני מוציא בזאת צו סגירה כנגד המפעיל לעבודות תיקון צמיגים ואבובים הידוע בשם "רחיצת ופנצ'ריית ספורי" בוואדי סאקיה בשפרעם, וזאת החל מיום 1.7.17.

מובהר בזאת שאין בדחיית צו הסגירה כדי לתת לנאשם אישור להמשיך ולבצע עבודות במפעל כמפורט בכתב האישום, וזאת עד לקבלת הרישיון.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 45 ימים מהיום.

ניתן והודע היום כ"ה אדר תשע"ז, 23/03/2017 במעמד הנוכחים.

גיל קרזבום , סגן נשיא


מעורבים
תובע: ח'ליל זערורה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: