ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'בארין עלא אלדין נגד מדינת ישראל :

לפני כבוד השופט אלעד טל

התובע
ג'בארין עלא אלדין

נגד

הנתבעת
מדינת ישראל - משרד הבריאות

נגד

צד ג'
שירותי בריאות כללית

החלטה

1. לפני בקשה להתיר צירוף תוספת לחוו"ד משלימה מטעם התובע.

2. בהינתן תגובת הנתבעת , ובחלוף המועד ובהעדר תגובת צד ג', אני נדרש לבקשה.

3. עניינינו בתביעה ישנה ביותר, שביהמ"ש מצווה ליתן קדימות לטיפול בה לשם סיומה.

4. התוספת שצירופה לחוו"ד המשלימה מבוקש, עוסקת בשאלת הנכות בלבד. לאור מועד הבדיקה המקורי של התובע ע"י פרופ' מנדס בשנת 2009, לאחריה ניתנה חוו"ד , יתכן וחלו שינויים לאורך השנים, ביניהם ניתוח החלפת מפרק שעבר התובע בשנת 2010, דבר שהצדיק תוספת לחוו"ד המשלימה .

5. באיזון בין חובת ביהמ"ש לקדם את התיק ולהביא לסיומו, לבין זכותו של בעל דין לקבל את יומו באופן מלא, מצאתי כי הכף נוטה לצד התובע.

6. עם זאת, לא מצאתי כל הצדקה להשתהות שחלה באיתור "ההשמטה" מחוות הדעת, בגינה הוגשה הבקשה, זמן קצר עובר לישיבת ההוכחות בתיק כאשר הנתבעת עומדת להגיש תצהירים מטעמה בטווח הזמן הקרוב. יצויין עוד כי לנסיבות "ההשמטה" לא צורף תצהיר.

7. הנתבעת עומדת על כך שיינתן לה יומה להגיש חוות דעת משלימה מטעמה, ככל שיחליט בית המשפט להיעתר לבקשה ואיני עומד לקפחה בשל התנהלות התובע. פרק הזמן בו היא נוקבת שיידרש לשם כך, 45 יום הוא ריאלי בהתחשב בכך שמדובר בחוו"ד רפואית.

8. שקלתי האם אין מקום לבטל ישיבת ההוכחות ולקבוע תחתיה ישיבה נוספת אגב חיוב התובע בהוצאות לאוצר המדינה בשל התנהלותו. אולם, מאחר וצד ג' לא התנגד לבקשה לצירוף חווה"ד ואינו עומד על זכותו להגיש חוו"ד מתוקנת, עובדה המאפשרת עמידת הצדדים בהגשת ראיותיהם עד למועד ההוכחות, לרבות חוות דעת מתוקנת מטעם הנתבעת; לאור העובדה שמדובר בתביעה ישנה שכל דחיה בה תביא לעיכוב נוסף בהבאתה לקו הסיום; ולאור העובדה שביטול הישיבה הנ"ל יביא לאובדן זמן שיפוטי יקר, החלטתי להיעתר לבקשה ולאשר צירוף התוספת לחוות הדעת המשלימה לתיק בית המשפט.

9. הנתבעת תגיש תצהיריה עד למועד הנדחה 9.4.17 כאשר חוות דעת מתוקנת מטעמה תוגש תוך 45 יום.
הנתבעת תגיש תצהיריה 30 יום לאחר מכן, כאמור בהחלטתי מיום 4.1.17.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ז, 23 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ג'בארין עלא אלדין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: