ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד דדי ונונו :

בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקשים

מדינת ישראל

נגד

משיבים

דדי ונונו (עציר)

החלטה

בפניי בקשה לעיון חוזר בהחלטתי מיום 26.1.17 בה הוריתי על שחרור המשיב לתנאי מעצר בית חלקי בין השעות 18:00 ועד השעה 08:00 למחרת, ותנאים נוספים , וזאת לאחר שהוגשה כנגדו בקשה למעצר עד תום ההליכים בד בבד עם הגשת כתב אישום המייחס לו עבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף משנת 1996 ונהיגה ללא ביטוח.

בבקשה שבפניי טען המשיב כי הוא הופנה ע"י שירות התעסוקה לעבודה בהוסטל "רמת טבריה" שברחוב סנט לוקס בחיפה, עבודה אשר כוללת משמרות שאינן קבועות לרבות משמרות לילה ומשכך מבקש לבטל את מעצר הבית החלקי בו הוא נתון.

ב"כ המאשימה התנגדה לבקשה הן מאחר ולדידה לא היה שינוי בנסיבות והן מאחר ולא חלף זמן רב מאז ניתנה ההחלטה.
בתגובתה גם צויין כי מהמסמכים אשר הוגשו ע"י המשיב לא עולה כי המשיב התקבל לעבודה אלא רק עבר ריאיון.

בדיון אשר התקיים בפניי ביום 14.3.17 חזרו הצדדים על עמדותיהם תוך שהוגש ע"י המשיב חוזה עבודה בהוסטל המדובר ובהמשך אף צורף מכתב המציין את שעות פעילות המקום ושעות המשמרות.

לאחר שנתתי דעתי למכלול הטיעונים והנתונים שעולים מהמסמכים שהונחו בפניי לא מצאתי להיעתר לבקשה לביטול מלא של מעצר הבית החלקי, אך במקביל שוכנעתי כי יש מקום לצמצם את ההגבלה באופן שהמעצר החלקי יסתיים בשעה 05:45.

ככלל, בית המשפט נזקק לבקשה לעיון חוזר אם חלף זמן ניכר מאז ניתנה ההחלטה, נתגלו עובדות חדשות או שהיה שינוי בנסיבות שיש בו כדי להצדיק עיון חוזר כאמור.

בענייננו, חלפו מאז ההחלטה כחודשיים ימים בלבד והתיק העיקרי קבוע לתחילת חודש אפריל.
אין לומר שמדובר בזמן ניכר מאז ניתנה ההחלטה. לעניין השינוי בנסיבות הרי שמלכתחילה לאור טיעוני המשיב בדבר הצורך שלו בעבודה והפנייתו למקומות עבודה ע"י שירות התעסוקה, הוחלט על מעצר בית חלקי כזה שיאזן בין הפגיעה בחירותו, המסוכנות הנשקפת ממנו לכלל המשתמשים בדרך לבין שיקולי פרנסתו.
אין בקבלתו של המשיב לעבודה כאמור, כדי להניח שיקול נוסף שיש בו כד להביא לנקודת איזון אחרת מזו שנקבעה שהרי ההגבלה החלקית שהוטלה עליו יש בה עדיין כדי לאפשר לו לצאת לעבודה.

עם זאת, בשים לב לשעה בה מתחילה משמרת הבוקר בהוסטל, הרי שלפנים משורת הדין מצאתי לצמצם במעט את שעות מעצר הבית החלקי, כך שיסתיים בשעה 05:45.

השורה התחתונה היא שאני דוחה את הבקשה למעט בכל הקשור לצמצום מסויים בשעות מעצר הבית החלקי האמורים בהחלטתי מיום 26.1.17 והמשיב יהיה נתון בתנאי מעצר בית בין השעות 18:00 ועד השעה 05:45 ביום שלמחרת.

המזכירות תעביר עותק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ז, 23 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.

תיק החקירה מוחזר לידי ב"כ המבקשת עו"ד לימור טברו.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: דדי ונונו
שופט :
עורכי דין: