ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שמעון ניזרי :

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשת: מדינת ישראל

נגד

המשיב: שמעון ניזרי

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי(סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו - 1996 בת.פ. 26/99 בבית-המשפט השלון בתל-אביב-יפו.

בשם המבקשת: עו"ד י' ליבליין

בשם המשיב: עו"ד מלמד ארז

בבית המשפט העליון

החלטה

בפני בקשה להארכת מעצרו של המשיב מעבר לתשעה חודשים על-פי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו - 1996.

המשיב הואשם בבית-משפט השלום בת"א-יפו בעבירות של תקיפת בן-זוג ואיומים. על-פי הנטען בכתב האישום, תקף המשיב את אשתו במכות אגרוף בחזה ובפניה עד כי נזקקה לטיפול רפואי. באותו יום אף איים המשיב על אשתו כי אם תתלונן על מעשיו במשטרה ירצח אותה. ביום 30.3.99 נעצר המשיב עד לתום ההליכים נגדו. ערר שהוגש על-ידי המשיב על ההחלטה לעוצרו נדחה ביום 15.4.99 בבית-המשפט המחוזי.

בדיון בפני הוברר כי משפטו של המשיב עומד לפני סיום; התביעה וההגנה סיכמו את טענותיהן ומועד שימוע הכרעת הדין נקבע ליום 3.1.2000. בנסיבות אלה, נוכח מסוכנותו של המשיב הנלמדת מחומרת האישומים המיוחסים לו ומהרשעותיו הקודמות בעבירות של אלימות ואיומים, לרבות כלפי אישתו, ובהתחשב בשלב המתקדם מאוד של משפטו, החלטתי לקבל את בקשת התביעה ולהורות על הארכת מעצרו של המשיב.

בהתחשב במועד שנקבע למתן הכרעת-הדין בעניינו של המשיב, אין מקום להארכת המעצר בתשעים ימים נוספים, כמבוקש על-ידי המדינה. הסנגור טען בפני כי אם יורשע מרשו בבית-משפט השלום יזדקק לזמן לטיעון לעונש, והוא הביא זאת כנימוק לשחרורו של המשיב לאלתר. בנסיבות המתוארות לעיל, נוכח מסוכנותו של המשיב וסיום ההליכים הצפוי בקרוב, אני מאריכה את מעצרו של המשיב ב- 20 ימים נוספים מיום 26.12.99 או עד למתן פסק-דין בת"פ 26/99, לפי המוקדם שבינהם.

ניתנה היום, טו בטבת התש"ס (24.12.99)

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99090230.N01


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שמעון ניזרי
שופט :
עורכי דין: