ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עוז קדמון נגד הרשות המוסמכת עפ"י חוק כלי היריה :

בפני: כבוד הרשמת ח' מאק-קלמנוביץ

העותר: עוז קדמון

נגד

המשיבים: 1. הרשות המוסמכת עפ"י חוק כלי היריה
2. ועדת הערר עפ"י חוק כלי היריה
3. משטרת ישראל

בקשה לחיוב בהוצאות

בשם העותר: עו"ד נ' ורצברגר

בשם המשיבים: עו"ד ע' הלמן

בבית המשפט העליון

החלטה

העותר עתר לבית המשפט נגד החלטת המשיבים לבטל את רשיונו לשאת נשק. בעתירה נטען כי הוא מחזיק ברשיון באקדח הדרוש לו לשם הגנה עצמית, בהתחשב במקום מגוריו ביישוב כפר דרום. כן טען כי אין לו הרשעות פליליות ואין הצדקה עניינית לשלול את הרשיון שהיה לו קודם לכן.

בתגובה מקדמית שהגישו, ביקשו המשיבים לבחון פעם נוספת את עמדתם, והודיעו על הסכמתם כי בעת הבחינה הנוספת ימשיך העותר לשאת את אקדחו. בתגובה משלימה הודיעו המשיבים על ביטול ההחלטה, וחידוש רשיונו של העותר.

נוכח הודעת הצדדים נמחקת העתירה.

אשר להוצאות: מחד גיסא, העותר נדרש לעתור לבית המשפט, לאחר שמיצה את הדרכים החלופיות להשיג על החלטה זו. רק בעקבות הגשת העתירה התקבלו טענותיו, ולפיכך זכאי העותר לשיפוי הוצאותיו.

מאידך גיסא, אני מביאה בחשבון את העובדה שהמשיבים הודיעו על ביטול החלטתם זמן קצר לאחר הגשת העתירה (מספר שבועות בלבד), ואף הודיעו על הסכמתם לכך שהעותר יחזיק באקדחו בתקופת הביניים, ובכך ייתרו את הצורך בהוצאת צו על תנאי.

נוכח כל האמור, אני מחייבת את המשיבים לשאת בהוצאות העותר בסך 7,000 ש"ח. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום המצאת פסק הדין למשיבים עד תשלומו בפועל.

כיוון שהמשיבים שלושתם הם בגדר אישיות משפטית אחת, איני רואה צורך לקבוע מי מביניהם יישא בהוצאות אלו. עם זאת, מן העובדות העולות מכתבי הטענות נראה, כי המשיבה 3 היא הכח המניע שמאחורי ההחלטה, ולפיכך ראוי כי היא שתישא בהוצאות.

ניתנה היום, י"ז בטבת תש"ס (26.12.99).

חגית מאק-קלמנוביץ

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99010410.V04


מעורבים
תובע: עוז קדמון
נתבע: הרשות המוסמכת עפ"י חוק כלי היריה
שופט :
עורכי דין: