ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נביל סעב נגד מנורה מבטחים ביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת דנה עופר

התובע

נביל סעב
ע"י ב"כ עו"ד חיכאם מרזוק

נגד

הנתבעת

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד אמיתי סביון

נגד

צדדים שלישיים

1. מועצה מקומית ירכא
ע"י ב"כ עו"ד מרדכי תגר

2. מדינת ישראל
3. ח.פ.ת. חברה לפיתוח ותשתיות בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד אמיר רוזנברג

4. תאגיד המים והביוב האזורי אלעין בע"מ (המודיע לצד ד)
ע"י ב"כ עו"ד סאמי ברכאת

5. הראל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד מרדכי תגר

נגד

צד רביעי

אחים אנטון חברה לעבודות עפר בנין ופיתוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד אמיר רוזנברג

פסק דין

התובע הגיש תביעה לתגמולי ביטוח בגין נזק של אבדן להלכה לרכבו, מ.ר. 2071853. על פי כתב התביעה וחוות הדעת שצורפה לה, סך הנזק לרכב הסתכם ב-134,470 ₪.

הנתבעת כפרה בכיסוי הביטוחי, והגישה הודעה לצדדים שלישיים, אשר לטענתה אחראים לנזק (תביעת שיבוב). צד שלישי מס' 4 הגיש הודעה לצד רביעי.

לאחר שנשמעו ראיות בשאלת הכיסוי הביטוחי בלבד, וניתנה הוראה בדבר הגשת סיכומים לעניין זה, הגיש התובע את סיכומיו, ואילו הנתבעת עתרה כמה פעמים להארכת המועד להגשת סיכומיה, בטענה כי היא נדרשת למסמכים נוספים. לבסוף הודיעה הנתבעת (5.12.16) , כי היא מקבלת על עצמה את הכיסוי הביטוחי, ומסכימה למתן פסק דין נגדה על יסוד חוות הדעת שצורפה לכתב התביעה, אך בכפוף לכך שהצדדים השלישיים אינם חולקים על חוות דעת זו.

כל הצדדים השלישיים הודיעו כי הם אינם חולקים על חוות הדעת, וכך גם הצד הרביעי.

לאחר שהתקבלו הודעות מטעם מרבית הצדדים עתר התובע למתן פסק דין. הנתבעת הגישה תגובתה, ובה טענה, כי למעשה פוליסת הביטוח משועבדת לבנק מרכנתיל דיסקונט (סניף כפר יאסיף), ומכיוון שהשעבוד לא הוסר אין התובע זכאי לתגמולי הביטוח.
לאור עמדה זו הודיע התובע, כי אינו מתנגד לכך שיינתן פסק דין אשר בו יותנה ביצוע התשלום בהסרת השעבוד, או בהודעת בעל השעבוד על הסכמתו לביצוע התשלום (במלואו, או בניכוי יתרת ההלוואה) לידי התובע. התובע צרף לוח סילוקין, המעיד על כך שיתרת ההלוואה נכון להיום כ-35,000 ₪.

לאור האמור לעיל, ניתן בזה פסק דין בתביעה העיקרית בלבד, כדלקמן:
א. אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובע סכום של 134,470 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק, מיום הגשת התביעה (7.5.15) ועד התשלום בפועל.
ב. תשלום כאמור בסעיף א' לעיל יבוצע בכפוף לקבלת הודעת בנק מרכנתיל דיסקונט (סניף כפר יאסיף) אודות הסרת השעבוד. לחלופין, ימציא התובע לנתבעת אישור עדכני מהבנק אודות יתרת ההלוואה המובטחת בשעבוד, והסכמת הבנק לכך שיתרת ההלוואה בלבד תשולם לידיו, ובמקרה כזה תשלם הנתבעת את יתרת ההלוואה המובטחת בשעבוד לבנק, וכל סכום שמעבר לכך ישולם לתובע.
ג. אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובע שכר טרחת עורך דין בסך 24,000 ₪. כן תשלם הנתבעת לתובע הוצאות משפט בסך 2,500 ₪.

בירור ההודעות לצד שלישי ולצד רביעי יימשך.
לשם כך אני קובעת קדם משפט בהודעות אלו, ביום 21.5.17, בשעה 10:30.
מוצע כי הצדדים ישקלו הפניית המחלוקות שביניהם להליך גישור, או שיסמיכו את ביהמ"ש להכריע במחלוקות על דרך הפשרה, על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט.

המזכירות תזמן את הצדדים.
ניתן היום, י"ח אדר תשע"ז, 16 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נביל סעב
נתבע: מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: