ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד לאה גלובוס סוכנויות בע"מ :

לפני: כבוד השופט שמואל טננבוים, סגן נשיא

נציג ציבור (עובדים) – מר משה כהנא
נציגת ציבור (מעסיקים) – גב' נירה עילם

התובעת
כלל חברה לביטוח בע"מ

-
הנתבעת
לאה גלובוס סוכנויות בע"מ

פסק דין

1. התובעת הגישה תביעה כנגד הנתבעת לתשלום בסך 83,320 ₪ בגין פוליסות ביטוח אשר הנתבעת רכשה עבור עובדיה אולם בניגוד להתחייבויותיה על פי אותן פוליסות, לא העבירה לתובעת את מלוא התשלומים שהיה עליה להעביר.

בכתב הגנתה טענה הנתבעת, כי דין התביעה להידחות על הסף הואיל ושולמו כל הסכומים ככל שהיתה חובה לשלמם.

2. בישיבת קדם משפט שהתקיימה ביום 15.12.16 הודיעה ב"כ התובעת, כי הנתבעת חתמה על כתב ויתור כך שאין לתובעת טענות לענין החוב אולם התובעת עומדת על שכר טרחה והוצאות.

בהחלטה מאותו יום נקבע, כי התיק יועבר להוכחות בשאלת ההוצאות בפני מותב וזאת לאחר הגשת סיכומי הצדדים.

משהוגשו סיכומי הצדדים, נקבע בהחלטה מיום 14.2.17, כי בהתחשב במהות השאלה שבמחלוקת, ינתן פסק הדין על סמך סיכומי הצדדים ושאר המסמכים שבתיק ללא זימון הצדדים לדיון.

3. בסיכומיה טוענת התובעת, כי היא נאלצה לנהל הליך משפטי וזאת לאחר שביום 9.6.15, שלחה התובעת לנתבעת מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים. הנתבעת לא הגיבה למכתב זה ועל כן, הוגשה התביעה. מוסיפה התובעת וטוענת, כי טענת הנתבעת בכתב ההגנה לפיה, דין התביעה להידחות שכן שולמו כל הסכומים, הינה טענה שקרית.

בפועל, לאחר מגעים שבין באי כח הצדדים, הועבר לתובעת ביום 21.6.16 כתב ויתור חתום על ידי גב' לאה גלובוס על פיו, היא מוותרת באופן מוחלט על כל טענה או זכות כלפי התובעת. גב' לאה גלובוס הינה בעלת המניות היחידה של הנתבעת והמנהלת שלה וההליך נוהל בהקשר של הפוליסה שלה בלבד.

לטענת התובעת, ביום הגשת התביעה, היתה התביעה מוצדקת.

4. בסיכומיה טוענת הנתבעת, כי החוב הנטען הינו אך ורק בקשר לפוליסה של גב' לאה גלובוס שמשמשת כבעלת המניות היחידה בנתבעת והמנהלת שלה. התביעה היתה מיותרת וניתן היה למצות את ההליכים בלא פניה לערכאות משפטיות. מספר חודשים לאחר הגשת התביעה, בשיחה בין באי כח הצדדים, הוצע כי גב' לאה גלובוס תחתום על כתב ויתור ואכן הדבר בוצע.

5. לאחר עיון בכתבי בי-דין, בסיכומי הצדדים ובמסמכים שצורפו להם, ומשברור, כי עילת התביעה מוצתה בהסכמה בין הצדדים עוד טרם קיום הישיבה הראשונה, ומשהעילה שנותרה לדיון הינה רק הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד, אנו

קובעים, כי בהתחשב במכלול הנסיבות, דין התביעה להידחות ללא צו להוצאות.

ניתן היום, י"ח אדר תשע"ז, (16 מרץ 2017), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .

מר משה כהנא
נציג ציבור (עובדים)

שמואל טננבוים,שופט
סגן נשיא

גב' נירה עילם
נציגת ציבור (מעסיקים)


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: לאה גלובוס סוכנויות בע"מ
שופט :
עורכי דין: