ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אשרף עביד נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט משה סובל

העורר:

אשרף עביד (עציר)
ע"י ב"כ דרויש נאשף

נגד

המשיבה:
מדינת ישראל
ע"י פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי)

החלטה

בפניי ערר שהוגש היום על החלטת בית משפט השלום בירושלים (כבוד השופטת ש' לארי-בבלי) שניתנה ביום 28.2.17 ב תיק מ"ת 48199-02-17.
בהחלטה נקבע כי קיימות ראיות לכאורה ועילת מעצר נגד העורר, ולפיכך אין מקום להורות על שחרורו לחלופת מעצר טרם בחינה של שירות המבחן, שתיעשה בתסקיר אשר יוגש לבית המשפט בתוך 14 ימי עבודה.
בעקבות החלטה זאת קבוע המשך דיון בבית משפט קמא ליום 22.3.17. עד למועד זה אמור להיות מוגש התסקיר.
בשים לב לכך שבין מועד מתן ההחלטה נשוא הערר (28.2.17) ועד להגשת הערר היום (16.3.17) חלפו למעלה משבועיים ימים , לא ראיתי מקום לקבוע דיון בערר למחר, יום שישי 17.3.17, כפי שביקש ב"כ העורר יחד עם הגשת הערר .
יתר על כן, מאחר שבית משפט קמא אמור לקיים בעוד פחות משבוע (22.3.17) דיון בבקשה למעצר עד תום ההליכים לאחר קבלת התסקיר, ועד עתה טרם קיבל החלטה סופית בבקשה; ומאחר שהערר הוגש למעלה משבועיים לאחר מתן ההחלטה, ובשעה שההחלטה על מעצרו של המשיב עד למתן החלטה אחרת ניתנה כבר ביום 22.2.17 – לאור כל זאת מתבקש ב"כ העורר לנמק עד ליום 20.3.17 מדוע יש מקום לקבוע דיון בערר על החלטת ביניים טרם שבית משפט קמא סיים את הדיון בבקשת המעצר. כפי שפסק בית המשפט העליון:
"המצב הראוי והרצוי הוא שהדיון בערר על כלל הקביעות הנוגעות למעצר עד תום ההליכים, יידחה עד אשר יסתיים הדיון במכלול כולו, ובתוך כך, באפשרות שחרור הנאשם לחלופת מעצר. זאת, על-אף שיתכן שבמקרים אחדים יהא בכך כדי להותיר את הנאשם במעצר מספר ימים נוספים. באופן זה, הדיון בערר ייערך כמקשה אחת ואף יימנע דיון בסוגיות שעשויות להפוך לתיאורטיות. כך, לדוגמא, אם יוחלט לשחרר את המשיב לחלופת מעצר, לא יהיה עוד טעם לעסוק בשאלת קיומן של ראיות לכאורה" (בש"פ 371/15 בלעום נ' מדינת ישראל, פס' 6 להחלטת כבוד השופט צ' זילברטל (19.1.15)).

המזכירות תשלח את ההחלטה לב"כ הצדדים.
ניתנה היום, י"ח אדר תשע"ז, 16 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אשרף עביד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: