ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צדוק בכר נגד המוסד לביטוח לאומי :

16 מרץ 2017
לפני: כבוד השופטת אסנת רובוביץ - ברכש

התובע:
צדוק בכר
ע"י ב"כ: עו"ד פריינטה

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד דגון

החלטה

המינוי
ד"ר אסא לב אל מתמנה בזה כמומחה יועץ רפואי לבית הדין (להלן - המומחה) בכדי לתת חוות דעת רפואית בעניינו של מר צדוק בכר(להלן – התובע), בשאלות המפורטות להלן, וזאת תוך 30 ימים מיום שקיבל לידיו החלטה זו.

המסמכים
מצורפים בזה המסמכים כדלקמן:
התיעוד הרפואי שהוזמן ע"י הנתבע.
החומר הרפואי שצירף התוב ע לכתב י התביעה.

העובדות
להלן העובדות הרלבנטיות:
התובע יליד שנת 1951 .
משנת 1994 ועד היום עובד התובע בחברת סילגי 2 000 בע"מ ( להלן – החברה), אשר עוסקת בבניית מרכבים וארגזים למשאיות ועבודות מסגרות.
בין השנים 1994-2007 שימש התובע כצבע החברה. אולם בעקבות מחלת ריאות שהתפתחה אצלו, החל משנת 2007 משמש התובע כמלגזן ואיש לוגיסטיקה בחברה.
התובע עובד 5 ימים בשבוע, בין השעות 07:00-17:00, ובימי שישי לסירוגין עובד התובע כ-6 שעות.
במסגרת עבודתו נדרש התובע לנהוג במלגזה, לסייע באמצעות המלגזה בבניית המרכבים של המשאיות, לפרוק ולהעמיס סחורה, זאת במרבית שעות עבודתו. ובמשך כ-3 שעות במהלך יום העבודה עוסק התובע במשימות ליטוש, השחזה וניקיון חלודה של מכונות ופרופלי ברזל.
המלגזות עליהן נוהג התובע הינן מלגזות דיזל ומלגזות חשמל – ללא כיסא הידראולי, תמיכה לגב ובולמי זעזועים.
במהלך כל יום עבודה נוסע התובע עם המלגזה ברחבי המפעל למרחקים של עשרות ומאות מטרים במצטבר.

השאלות
המומחה הנכבד מתבקש להשיב על השאלות הבאות:
מהם ליקויו של התובע?
האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקויים מהם הוא סובל? גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.
ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקויים, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקויים, דהיינו: האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודת ו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקוי ו (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).
ככל שהמומחה השיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקויים ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התוב ע? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).

ההחלטה תומצא לצדדים (ללא החומר הרפואי) ולמומחה (בצרוף החומר הרפואי).

כמו כן, אם וככל שמי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית הדין זה וישירות לצד שכנגד, בתוך 5 ימים מהיום.

לעיון בעוד 45 יום.

ניתנה היום, י"ח אדר תשע"ז, (16 מרץ 2017), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: צדוק בכר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: