ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלינור פרין לוי נגד אבנר מורי :

בפני כבוד ה שופטת עמיתה אביבה טלמור

המבקשת

אלינור פרין לוי

נ ג ד

המשיב

אבנר מורי

החלטה

בפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד ובהיעדר כתב הגנה.
עיינתי בבקשה ובאמור בה, בתגובה לבקשה ובאמור בה ובתיק שבפניי על כל האמור בו.
הגישה הכללית של בתי המשפט כלפיי ביטול פסק דין שניתן בהיעדר התייצבות ובהיעדר כתב הגנה , כבענייננו, הינה גישה ליברלית והדבר נכון במיוחד בבית משפט לתביעות קטנות בו הצדדים אינם מיוצגים.
בשל נימוקי הבקשה אין להסיק ממחדל המבקשת כי ה יא מזלזלת בהליכים המשפטיים. בכתב הטענות שהוגש פורטו הטענות ובשלב זה אין לומר שסיכויי המבקשת קלושים.

כפי שפסק בית המשפט המחוזי ברת"ק 12626/12/11 אליהו גרבי נגד יעל בן משה (11.1.12) "אי ביטול פסק דין כמוהו כנעילת שערי המשפט בפני המבקש זאת, תוך מניעת אפשרות קיום בירור ענייני והוגן של הנושא שבמחלוקת והכרעה בו על סמך ראיות של צד אחד בלבד. אין לשכוח, שסדר הדין אינו אלא אמצעי להשגת המטרה של עשיית משפט צדק ואין להפוך את האמצעי למטרה בפני עצמה. בתי המשפט נזהרים ב"נעילת שערי המשפט", במיוחד לאור חשיבותה של זכות הגישה לערכאות, שהנה זכות יסוד במשפט הישראלי, ויש אף שרואים בה כזכות חוקתית של ממש".

בנסיבות אלה, מאחר שאין זה ראוי לסגור את דלתות בית המשפט בפני המבקשת ויש לאפשר ל ה "את יומ ה" בבית המשפט, אני מחליטה לבטל את פסק הדין שניתן במעמד צד אחד ובהיעדר הגנה אך עם זאת לחייב את המבקשת בהוצאות המשיב שהתייצב לדיון, הגיב לבקשה וכעת בירור התביעה נדחה למועד נוסף.

פסק הדין שניתן במעמד צד אחד מבוטל.

אני מחייבת את המבקשת לשלם למשיב הוצאות הבקשה ובזבוז זמן בסך של – 500 ₪ . סכום זה ישולם תוך 30 יום על ידי משלוחו בדואר רשום למשיב על פי כתובתו שבכתבי הטענות ואם לא ישולם במועד יישא סכום זה ריבית והפרשי הצמדה החל מיום מתן ההחלטה ועד התשלום המלא בפועל.

המזכירות תיקבע מועד לדיון בתיק זה ותזמן את הצדדים לדיון שייקבע בדואר רשום בצירוף אישורי מסירה.

ההחלטה תישלח לצדדים על ידי המזכירות בדואר רשום בצירוף אישורי מסירה.

ניתנה היום, י"ח אדר תשע"ז, 16 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלינור פרין לוי
נתבע: אבנר מורי
שופט :
עורכי דין: