ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דליה נאור נגד אברהם עינתי :


בפני כבוד ה שופט אבי סתיו

התובעת:

דליה נאור

נגד

הנתבע:

אברהם עינתי

החלטה

בפניי בקשה מטעם התובעת לדחיית מועד ההוכחות. לאחר העיון בבקשה ובתגובה, אני נעתר לבקשה בכפוף לאפשרות כי ייפסקו הוצאות לחובת התובעת, הכל כפי שיפורט.
הטעם לבקשה הוא רצונה של התובעת לעיין בחומר המצוי בתיק פלילי שהתנהל נגד התובע, במסגרתו הוא זוכה. מעיון בבקשה עולה, כי לטענת ב"כ התובעת היא לא התייצבה לדיון בבקשת העיון שהוגשה בתיק הפלילי מחמת אי הבנה הנובעת מכך שההחלטה המקורית המורה על קביעת הדיון בבקשה ליום 28.3.2017 לא הומצאה לה, כך שהיא לא הבינה שהחלטה המורה על הקדמת הדיון ליום 15.3.2017 , שכן הומצאה לה, עוסקת בבקשה שהגישה.
לצורך הדיון הנוכחי, אני מקבל את טענותיה של ב"כ התובעת ( מבלי שיש בכך כמובן כדי להשליך על הבקשה שהגישה לדבריה בהליך הפלילי). גם לפי גרסה זו, קיים לכאורה קושי בהתנהלותה של התובעת, שעה שמועד ההוכחות מתקרב ולא הוגשה בקשה מתאימה בתיק הנוכחי. בהקשר זה אציין, כי על מנת להגיש חומר ראיות נוסף היה על התובעת להגיש בקשה ( ראו החלטותיי מיום 5.5.2016 ו-10.10.2016), כך שגם אם הדיון בתיק הפלילי היה מתקיים ביום 15.3.2017 והבקשה הייתה מתקבלת, קשה לראות כיצד הייתה התובעת מצליחה להגיש ראיות נוספות עד מועד ההוכחות.
על אף האמור, יש ליתן משקל מכריע לאינטרס שבבירור האמת ולכך שהדיון יתקיים לאחר שבעלי הדין נחשפו למלוא החומר שהם זכאים להיחשף לו. כפי שציינתי בהחלטות קודמות, יש מקום בתיק זה לאפשר לתובעת למצות את בקשת העיון, וזאת מבלי להכריע בשאלה האם יותר לה להגיש ראיות נוספות, ככל שהיא תבקש לעשות זאת. עוד יש לציין, כי לפחות חלק מהסיבות שהובילו לדחיות דיון בעבר אינן תלויות בתובעת.
לאור האמור, הדיון הקבוע ליום 20.3.2017 – מבוטל.
בנסיבות העניין, ועל מנת להיקבע מקביעה ומביטול של ימי דיון נוספים, תגיש התובעת הודעה באשר להתקדמות הליך העיון עד יום 1.5.2017, ובהתאם לאמור בהודעה יוחלט על המשך הטיפול בתיק.
התובעת תנמק מדוע לא תחויב בהוצאות בגין דחיית הדיון עד יום 23.3.2017. התובע רשאי להגיש תגובה עד יום 30.3.2017.

ניתנה היום, י"ח אדר תשע"ז, 16 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דליה נאור
נתבע: אברהם עינתי
שופט :
עורכי דין: