ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אופרייט ליס בע"מ נגד ביטוח חקלאי :

בפני כבוד השופט אייל דורון

התובעת
אופרייט ליס בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד חן מכלוף

נגד

הנתבעת
ביטוח חקלאי- אגודה שיתופית מרכזית בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד מוטי כהן ואח'

פסק דין

הצדדים הסמיכוני להכריע בתביעה בהתאם לסעיף 79א. לחוק בתי המשפט, התשמ"ד-1984.
שבתי ועיינתי בכתבי הטענות על צרופותיהם, שמעתי את עדויות הנהגים, בחנתי את המסמכים והתמונות שהוגשו, וכן עיינתי בתמונות שהוצגו בטלפון הנייד של נהג רכב התובעת. אני קובע כי האחריות לתאונה מוטלת במלואה על נהגת רכב הנתבעת.

עדות נהג רכב התובעת היתה פשוטה ועניינית , הותירה רושם משכנע, ואני מבכר אותה על פני עדות נהגת רכב הנתבעת, אשר לא הותירה רושם אמין ולקתה בתיאורים מוגזמים והאדרה. אני קובע כי נהג רכב התובעת לא סירב למסור פרטים כנטען, אלא עזב את המקום רק לאחר שנהגת רכב הנתבעת סירבה למסור לו פרטים. נהגת רכב הנתבעת לא מילאה את ההודעה אודות התאונה, אלא בן זוגה. בהודעתה במשטרה ("נ/2"), כללה הנהגת תיאורים כדוגמת "העיף אותי הצידה" ו"סיחרר אותי", שאינם עולים בקנה אחד עם תמונות הנזק כפי שנראה בתמונות שצולמו מיד לאחר התאונה, כמו גם עם המקום בו צולם רכב הנתבעת לאחר התאונה ("ת/1", תמונה מס' 4).

סיכומו של דבר, התביעה מתקבלת ואני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת סכום של 7,502 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד היום, וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,500 ₪ וכן הוצאות משפט בסך כולל של 625 ₪. התשלום יבוצע תוך 30 יום מהיום.
לאור הדרך המקוצרת בה הסתיים ההליך, ניתן פטור מתשלום אגרה נוספת בתיק.
המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים בדואר רשום.
ניתן היום, ד' אדר תשע"ז, 02 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אופרייט ליס בע"מ
נתבע: ביטוח חקלאי
שופט :
עורכי דין: