ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף חדד נגד גפי מוטורס בע"מ :

בפני כבוד השופט משה אלטר (שופט עמית)

התובע

יוסף חדד

נגד

הנתבעת

גפי מוטורס בע"מ, ח.פ 512120247

פסק דין

1. רכבו של התובע, מיצובישי לנסר מס' רישוי 28-799-34 (להלן: "המיצובישי"),נפגע בתאונת דרכים שאירעה ביום 30/05/16.

לצורך תיקן הנזקים שנגרמו לרכבו כתוצאה מהתאונה הכניס התובע את המיצובישי למוסך סדן, המתמחה בביצוע תיקוני פחחות.

במהלך ביצוע עבודות התיקון במוסך סדן, התגלה כי ישנה גם תקלה במזגן. לצורך תיקון תקלה זו העביר מוסך סדן את המיצובישי למוסך של הנתבעת, שהינו מוסך מורשה מטעם היבואן של רכבי מיצובישי, המתמחה גם בתיקוני מזגנים.

2. לטענת התובע, הוכנס המיצובישי למוסכה של הנתבעת 4 פעמים, ורק אחרי הפעם הרביעית עלה בידי הנתבעת לתקן את התקלה במזגן. לכן הוא הגיש את תביעתו שבפניי, בה הוא עותר לחייב את הנתבעת לשלם לו סך של 7,000 ₪. סכום זה כולל סך של 1,200 ₪ בגין מילוי מיכל הדלק 4 פעמים (שכן , לטענתו , המיצובישי הוכנס למוסך 4 פעמים עם מיכל מלא ונמסר לו עם מיכל ריק) , סך של 800 ₪ בגין נסיעה של כ-90 ק"מ שבוצעה במיצובישי ללא רשותו, סך של כ-2,000₪ בגין הפסד 20 שעות עבודה, ו- 3,000₪ בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו, לטענתו.

3. לטענת הנתבעת, מוסך סדן העביר אליה את המיצובישי לאחר שניסיונות שנעשו במוסך סדן לתיקון המזגן " ...הביאו להתקנת רכיבים של מערכת המיזוג שאינם מתאימים לסוג הרכב הספציפי של התובע, וכמו כן אותרו קצרים ונתק ים בצומת החוטים הראשית ברכב התובע, אשר הייתה להם השפעה על פעולת המזגן (לגביה התלונן התובע ".

בכתב ההגנה מפרטת הנתבעת מדוע, לטענתה, היה צורך בהכנסת המיצובישי מספר פעמים למוסכה, עד שהתקלה במזגן תוקנה לשביעות רצונו של התובע.

אשר לנסיעה שבוצעה במיצובישי, נטען על ידי הנתבעת כי מדובר בנסיעה שבוצעה כדי לבדוק את מערכת המיזוג, וכי באותה נסיעה תודלק המיצובישי על חשבון הנתבעת.

לכן מבקשת הנתבעת לדחות את התביעה.

4. הצדדים נתנו את הסכמתם למתן פס"ד על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א. לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, ללא צורך בהנמקה, זאת לאחר שבית המשפט הסביר להם את המשמעות של פס"ד על דרך הפשרה.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שצורפו אליהם ושמעתי את עדויות הצדדים, תוך שייחסתי משמעות לכך ששכרו של התובע כלל לא נפגע, שטענת הנתבעת, כי קודם להעברת המיצובישי למוסכה נעשו ע"י מוסך סדן ניסיונות לתקן את המזגן, לא נסתרה ולכך שהיה מצופה מהנתבעת, המתמחה, בין היתר, בתיקוני מזגנים של כל י רכב תוצרת מיצובישי, כי תאתר את התקלה ותתקן אותה אחרי פחות מארבע פעמים שהמיצובישי הוכנס למוסכה, אני מחליט לפסוק לתובע פיצוי בסך 1,500 ₪. סכום זה כולל הוצאות משפט.

אשר על כן, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע את הסך של 1,500 ₪. סכום זה ישולם תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

לצדדים זכות להגיש בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי בחיפה תוך 15 יום מקבלת פסק הדין.

ניתן היום, א' אדר תשע"ז, 27 פברואר 2017, בהעדר הצדדים.

למזכירות:
נא לשלוח את פסק הדין לצדדים בדואר.


מעורבים
תובע: יוסף חדד
נתבע: גפי מוטורס בע"מ
שופט :
עורכי דין: