ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חיים טורדורשוילי נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

העורר: חיים (טל) טורדורשוילי

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערר על החלטת בית-המשפט המחוזי בחיפה מיום 12.12.99 בב"ש 3036/99 (ת"פ 344/99) שניתנה על-ידי כבוד השופט י' דר

תאריך הישיבה: ג' באדר א' תש"ס (9.2.2000)

בשם העוררף עו"ד ירום הלוי

בשם המשיבה: עו"ד מאיה חדד

בבית המשפט העליון

החלטה

העורר, המואשם בבית-המשפט המחוזי בעבירות של איומים, עבירות בנשק, יריות באזור מגורים וניסיון להשמדת ראיה, נעצר עד תום הליכי המשפט. לפי כתב-האישום, לאחר דין-ודברים בין העורר לבין אדם נוסף, יוסף אלל (להלן: אלל), אשר נערכו בדירה בה מתגוררים אלל ואימו, נדרש העורר לעזוב את הדירה, או אז איים הוא לרצוח את אלל. היה זה בתאריך 23.10.99.

לאחר זמן קצר, כך נטען בכתב-האישום, כאשר ישבה אימו של העורר ליד חלון-דירתה, הגיע העורר, וירה באקדח מספר קליעים לכיוון אותו חלון. הקליעים חדרו לדירה, והעורר נמלט.

בית-המשפט המחוזי בחיפה (השופט יצחק דר) מצא כי קיימות ראיות לכאורה בעוצמה מספקת למעצרו של העוור, והן הודעות אלל ואימו במשטרה, וכן הודיות העורר עצמו בפני המדובב שהוכנס לתאו, שעה שישב במעצר. לנוכח מהות העבירה, וכן לנוכח עברו הפלילי המכביד של העורר, הגיע בית-המשפט המחוזי לכלל דעה, כי אין מקום לחלופת-מעצר.

מכאן הערר שבפניי.

עיקר טענת העורר היא, כי הראיות נגדו אינן מספיקות למעצר. זאת, כיוון שקיימות סתירות בין דברי האם לדברי אלל; כיוון שקיימות ראיות, לפיהן האם אינה רואה היטב; וכיוון שעל ההודיה לא ניתן לסמוך כלל, שכן הגם שהוקלטה, כלל לא ברור מי הם הדוברים. עוד טען העורר, כי עצם הצורך שראתה המשטרה בהכנסת מדובב לתא-המעצר בו היה נתון, מלמדת על חולשת הראיות שבידיה. לחלופין, מבקש העורר לקבוע לו חלופת-מעצר בכל תנאי שיראה בית-המשפט לנכון.

בערר זה אין ממש. כאמור, העורר הודה באוזני המדובב, דבריו הוקלטו, ועל זהויות הדוברים וודאי יעיד המדובב בבית-המשפט. הסיפור שסיפר העורר למדובב הוא מפורט ביותר, ובין היתר, מאשר הוא את גירסת האם, לפיה ישבה ליד החלון בשעה שירה לעברה. לבסוף, מציין העורר בדברי ההודיה, כי הוא סמוך ובטוח שהאם לא תוכל לזהותו, משום ש"היא אינה רואה טלוויזיה משני מטר". כאמור לעיל, העורר טען להגנתו, כי לא ניתן לסמוך על דברי האם בשל היותה קצרת-ראות, ויש בדברים אלה שאמר למדובב משום חיזוק נוסף.

בית-המשפט המחוזי מצא, כי העורר מסוכן לאלל, לאימו של אלל ולמדובב, ולכך אני מסכימה. בנוסף, לעורר עבר פלילי, הכולל הרשעות בעבירות אלימות, והגם שבשנים האחרונות לא הסתבך בפלילים, הרי שיש להתחשב בעברו הפלילי, ובייחוד לנוכח אופי העבירות בהן הורשע.

אשר-על-כן, הערר נדחה.

ניתנה היום, ג' באדר א' תש"ס (9.2.2000).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00009190.L01


מעורבים
תובע: חיים טורדורשוילי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: