ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ויקטור חכמון נגד כונס נכסים רשמי תל אביב :

לפני כבוד השופט שכיב סרחאן

המבקש:

ויקטור חכמון

נגד

המשיבים:

1.כונס נכסים רשמי תל אביב
2.עו"ד אורן צורן (מנהל מיוחד)

החלטה

בעניין: הערכת שווי דירת החייב בהתאם לחוות דעת שמאי מטעם בית המשפט.

החייב והמנהל המיוחד מציגים תחשיבים שונים ביחס לסכום הצפוי להגיע לקופת הכינוס בעקבות מכירת דירת החייב.

ניכר על פניו ,כי התחשיב שערך החייב מוטה "כלפי מטה" באופן קיצוני בניסיון לשכנע שמכירת הנכס לא תעשיר את קופת הכינוס.

יתכן אמנם, כי גם החישוב שערך המנהל המיוחד מוטה במידת מה כלפי מעלה, אולם ברי ,כי אין כל מקור אחר לתשלום ולו מקצת החובות שצבר החייב.

כאן המקום לציין, כי אין בידי לקבל את טענת החייב בדבר היות אשתו דיירת מוגנת בדירה וכי יש למכור את הדירה כתפוסה , והכל מהטעמים המפורטים בדו"ח המעדכן של המנהל המיוחד והפסיקה המצוטטת שם, לעניין זה, העקבית והברורה משכבר הימים. הוא הדין באשר לתחשיב שערך החייב בנוגע לדי ור חלופי. בית המשפט יקבע סידור חלוף לפי סעיף 86א לפקודה בזמן חתימה על חוזר מכר הדירה, ולא כעת.

בנסיבות אלה ולאחר ששקלתי את מכלול השיקולים הקשורים לאינטרסים של החייב ובני משפחתו הגרים עמו בדירה , הנושים והאינטרס הציבורי הכללי ,ובשים לב לתכלית ,הספציפית והכללית , של דיני הפש"ר , שוכנעתי ,כי ניתן להעמיד לרשות החייב ובני משפחתו האמורים סידור חלוף ואין מנוס ממכירת הדירה כפנויה בתנאי השוק , זולת אם ימצא החייב דרך אחרת לפדות את זכיותיו בה.

על כן, אני מורה לחייב להודיע לבית המשפט אם בכוונתו לפדות את זכויותיו בדירה האמורה לפי האומדן בחוות דעתו של המומחה מטעם בית המשפט , אם לאו ,וזאת תוך 30 ימים מהיום. בהעדר הודעה ,תינתן לנאמן הוראה למכור את הדירה בתנאי השוק ובהתאם לדין שלעניין.

המזכירות תמציא את ההחלטה לצדדים.

ת.פ בעוד 45 ימים.

ניתנה היום, כ"ד שבט תשע"ז, 20 פברואר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ויקטור חכמון
נתבע: כונס נכסים רשמי תל אביב
שופט :
עורכי דין: