ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם שטרן נגד קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן בע"מ :

בפני כבוד ה נשיא אביטל חן

תובעים

אברהם שטרן

נגד

נתבעים

קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן בע"מ

החלטה

שוב אני נדרש לתת החלטה בבקשה נוספת, מני רבות, שהגיש התובע לתיק בית המשפט.

בהחלטתי מיום 19/9/16 הטלתי על התובע הוצאות בסך 3000 ₪ לאחר תלונות כנגדו על הטרדת עובדי בית המשפט בכללם, מנהלת המחוז וסגניתה, אנשי יחידת הדואר, אנשי משמר בית המשפט, עובדי לשכת הנשיא והח"מ עצמו, כולן סביב התיק שבפניי וכתוצאה מדרך ניהולו על ידי התובע

ההחלטה להשית הוצאות על התובע באה לאחר שהוזהר פעמים רבות כי יחדל ממעשיו ולאחר שניתנו לו הסברים ותשובות לתלונותיו השונות.

ביום 22/1/2017 נעתרתי לבקשתו של התובע לבטל את ההוצאות נגדו בשל טענתו כי הוא סובל חסרון כיס ולאור התחייבותו לחדול מלהטריד את עובדי בית המשפט ולפעול בהתאם לכללים.

לצערי, התובע אינו עומד בדיבורו ומדיווחים המגיעים אליי, מוסיף התובע להתקשר טלפונית עם מנהלת המחוז, סגניתה, מנהלת לשכתי ועוד גורמים, מספר פעמים בכל יום, לעיתים עד כדי 20-30 שיחות טלפוניות ביום.

בנוסף, מגיש התובע בקשות סרק רבות בתיק ( לעיתים מספר בקשות ביום), ומתייצב בבית המשפט ללא טעם מוצדק . כל אלו מפריעים להתנהלות התקינה של בית המשפט ומקשים על שגרת יומם של העובדים במתן שירות לכלל הציבור.

אם בכך לא די, הרי שביום 12/2/2017 הגיש התובע בקשה בת 3 עמודים, אשר מעבר להיותה טורדנית, ומנותקת מן המציאות ומן המסמכים הסרוקים בתיק, הרי שהינה מנוסחת בלשון מבזה, פוגענית ומשתלחת.

כך למשל כתב התובע בבקשתו:
" תשובתו של השופט שמוכיחה לכאורה את חוסר האינטליגנציה שלו...
...הכיצד אפשר לסמוך על החלטות ושיקול דעת של שופט הזוי שכנראה נדבק מהקשר עם הנתבעת ההזויה וב"כ דלעיל...
...ולפני שיהיה מאוחר להפעיל את יחידת להב 433 לחקור יד מי במעל זה שגורם לעננה שחורה על כל מערכת ב, המשפט בישראל בשנת 2017 שמתאימה אולי לדעש...
... המאבטחים קיבלו הוראה לדלוק אחרי...וחיכו להזדמנות ולרגע כמו חיות טרף...ואף המאבטח שחזותו הזכירה את הימים האפלים שלה זכו היהודים מהנאצים בשואה... "

מדובר בהתבטאויות חמורות שמעידות על יחסו המבזה של התובע כלפי מערכת בית המשפט, ומהוות המשך טבעי להתנהלותו לאורך השנים בהן מנהל הוא את ההליך. לצערי על אף ההזדמנות שניתנה לתובע, ממשיך הוא בסגנון המטריד והפוגעני בו החל , ויש לפעול ביתר חומרה בעניינו על מנת להביא קץ להתנהלות זו.

לצד זכות הגישה לערכאות המהווה עקרון יסוד בשיטת משפטנו, עומד מנגד "הצורך לשמור על משאבי השיפוט והזמן של מערכת המשפט ושל המתדיין שכנגד. כאשר בית המשפט מקדיש לתיק אחד או למתדיין אחד, משאבי שיפוט גדולים, הדבר בא בהכרח על חשבון ציבור המתדיינים. אם חפצי חיים אנחנו עלינו לדעת לשים את הגבול" (רע"א 2097/16 מדינת ישראל נ' עובד רופל (ניתן מפי כבוד השופט י' עמית ביום 1.1.17)).

בנסיבות הענין ונוכח האמור לעיל, אני מורה על חיובו של התובע בהוצאות בסך של 7,500 ₪ לטובת אוצר המדינה. הסכום ישולם לא יאוחר מיום 1/4/17.

ניתנה היום, כ"ד שבט תשע"ז, 20 פברואר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם שטרן
נתבע: קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן בע"מ
שופט :
עורכי דין: