ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל יעיש נגד מיכאל השלום :

בפני: כבוד הרשמת ח' מאק-קלמנוביץ

המבקש: שמואל יעיש

נגד

המשיבים: 1. מיכאל השלום
2. יוסף השלום

בקשה להארכת מועד להגשת ערעור

בשם המבקש: עו"ד אריה איזקסון

בשם המשיבים: עו"ד שמואל אלקון

בבית המשפט העליון

החלטה

זוהי בקשה להארכת המועד להגשת ערעור. לטענת המבקש, נשלח פסק-הדין אל עורך הדין. שייצג אותו בבית-המשפט המחוזי, אולם עורך-הדין לא הודיע לו על מתן פסק הדין ולא השיב לפניותיו השונות, כך שלא היה ידוע לו אם ניתן פסק-דין ואם עורך-הדין פועל להגשת ערעור.

לפיכך, מבקש הוא כי מניין הימים להגשת הערעור יימנה החל מהמצאת פסק-הדין אליו.

אינני סבורה כי נימוק זה עולה כדי טעם מיוחד: מן הבקשה עולה כי פסק-הדין נשלח, בסמוך לאחר שניתן, אל בא-כוח המבקש דאז. אם ניתק הקשר בין המבקש לבין עורך-דינו, היה על המבקש להודיע לבית המשפט כי איננו מיוצג, או למקד את מאמציו לבירור העובדות ישירות בבית-המשפט, ולא באמצעות עורך-הדין.

מן האמור בבקשה עולה, לכאורה, כי עורך-הדין פעל שלא כשורה כלפי מרשו, בכך שלא הודיע לו על פסק-הדין. אולם, אף אם כך הדבר (ומבלי לנקוט עמדה סופית , שכן אין בפני עמדתו של עורך-הדין), הרי מדובר בטענות במישור היחסים שבין המבקש לבין עורך-דינו. אין בכך כדי להקים למבקש זכות כלפי המשיבים, אשר קנו לעצמם, לאחר חלוף המועד להגשת הערעור, מעין חסינות מפני המשך ההליכים.

נוכח כל האמור, אין מקום לקבל את הבקשה.

על-כך יש להוסיף כי המבקש לא התייחס כלל בבקשה שהגיש לתוכן הערעור ולסיכוייו לזכות בו. כך, אין ביכולתי לקבוע דבר באשר לתנאי החיוני להארכת המועד - קיומם של סיכויים טובים לזכות בהליך.

נוכח כל האמור, אני דוחה את הבקשה.

ניתנה היום, ז' באדר א' תש"ס (13.2.2000).

חגית מאק-קלמנוביץ

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00002430.V02


מעורבים
תובע: שמואל יעיש
נתבע: מיכאל השלום
שופט :
עורכי דין: