ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יגאל פדלון נגד פלאפון תקשורת בע"מ :

9
לפני כבוד ה רשמת קרן כ"ץ

המבקש:
יגאל פדלון

נגד

המשיבה:
פלאפון תקשורת בע"מ

החלטה

בפני מונחת בקשת המבקש להארכת מועד להגשת בקשה לביטול פסק דין וכן בקשה לביטול פסק דין שניתן נגדו בהעדר התייצבות לדיון מיום 1.2.16 ותגובת המשיבה לבקשה זו. המבקש לא פעל בהתאם להחלטתי מיום 4.9.16 ולא הגיש תשובה לתגובה מטעמו במועד שנקבע, לפיכך החלטתי ניתנת על בסיס כתבי הטענות הנמצאים בתיק בית המשפט.
ההזמנה לדיון הומצאה למבקש כדין ולטענת המבקש, הסיבה בגינה לא התייצב נבעה מטעות ברישום שעת הדיון ביומנו. לפיכך, פסק הדין לא יבוטל מחובת הצדק.
במצב דברים זה, ניתן לבטל פסק דין שניתן במעמד צד אחד משיקול דעת של בית המשפט במידה והמבקש מצביע על סיכויי אפשריים גבוהים נגד התביעה. התנאי לא מתקיים במקרה דנן, המבקש לא מעלה כל טענת הגנה במסגרת בקשתו לביטול פסק הדין.
מעיון בתצהיר הנלווה להתנגדות שהגיש המבקש עולה כי המבקש מודה כי עשה שימוש בשירותי המשיבה, ביטל את הוראת הקבע וכי בטרם הוגשה ההתנגדות, היה מעוניין להיפגש עם עו"ד מטעם המשיבה על מנת להסדיר את תשלום החוב והדבר לא נעשה היות ולא קיבל מענה . אמנם המבקש טוען כי הוסכם בינו לבין המשיבה על גביית סכום נמוך יותר ממה שנדרש לשלם בחשבוניות בפועל, הטענה נעדרת פירוט מינימלי, אין פירוט באשר לגובה הסכומים בגינם טוען המבקש כי חויב שלא בהתאם להסכמות להן טוען וכן מהו הסכום אותו הוא אכן מודה כי חייב למשיבה.
הלכה פסוקה היא כי בית המשפט לא יבטל פסק דין על מנת לשוב ולתת אותו פסק דין תחתיו, לעניין זה ראו ע"א 64/53 כהן נ' יצחקי, פ"ד ח 395 (1954). היות והמבקש זומן כדין לדיון שנקבע בהתנגדות וכן היות ולא עומדים למבקש סיכויי הגנה לגופו של עניין, כיון שהתנגדותו קרוב לוודאי תדחה בהיעדר פירוט הנדרש לפי הפסיקה (ראו ספרו של כבוד השופט בדימוס ד"ר דוד בר אופיר, סדר דין מקוצר בהלכה פסוקה, מהדורה 6 (2000) מעודכנת ומתוקנת, פרלשטיין – גינוסר בע"מ, עמ' 85- 93). לפיכך, אני מורה על דחיית הבקשות שהגיש המבקש.
פסק הדין שניתן נגד המבקש בהעדר התייצבות לדיון ביום 1.2.16 יוותר על כנו, המשיבה רשאית להמשיך ולפעול בהליכי הוצל"פ נגד המבקש.
היות ודחיתי את הבקשה, הרי שהמבקש יישא בהוצאותיה וישלם את ההוצאות למשיב בסך של 1,500 ₪. היות וסכום זה הופקד כפיקדון בתיק בית המשפט, המזכירות תעביר את סכום הפיקדון על פירותיו למשיבה באמצעות ב"כ.

המזכירות תשלח החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג שבט תשע"ז, 19 פברואר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יגאל פדלון
נתבע: פלאפון תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: