ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנג'ל דב נגד LA SALLE NATIONAL BANK :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשים: 1. אנג'ל דב
2. אנג'ל איילה

נ ג ד

המשיבים: 1. LA SALLE NATIONAL BANK
2. הכונס הרשמי
3. חיים אריה רינגר ("המחזיק")

בקשה לעיכוב ביצוע

בשם המבקשים: עו"ד א' מאור (מרקוביץ')

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. ביום 3.5.99 ניתן כנגד המבקשים צו כינוס נכסים בבית המשפט המחוזי בירושלים. ערעור על החלטה זו תלוי ועומד בבית המשפט העליון. בינתיים, נתקיים דיון בבית המשפט המחוזי גם בבקשה של המשיבים להכריז על המבקשים כפושטי רגל, וביום 29.12.99 הכריז בית המשפט המחוזי על המבקשים כעל פושטי רגל.

בית המשפט המחוזי מצא כי יש תועלת בהכרזה זו בין השאר משום שבנסיבות המקרה יש צורך לחייב את המבקשים למסור את כל המידע שבידם על נכסים שברשותם וברשות החברות שניהלו, ועל המצב הפיננסי שלהם ושל החברות. עתה מבקשים המבקשים להורות על עיכוב ביצוע הליכי פשיטת הרגל, עד להכרעה בערעור שהגישו על ההחלטה ליתן נגדם צו כינוס נכסים.

עוד הם מבקשים להאריך להם את המועד להגשת ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי להכריז עליהם כעל פושטי רגל, וזאת עד להכרעה בערעור שהגישו, כאמור, כנגד ההחלטה בדבר מינוי כונס נכסים.

2. דין הבקשה להידחות. אין בבקשה כדי להצביע על טעם מספיק להארכת המועד להגשת הערעור הנוסף עד למתן פסק הדין בערעור הראשון. אין מקום להשהות את הגשת הערעור, ולא היתה מניעה כי המבקשים יגישו את הערעור במועד.

גם את הבקשה האחרת אין לקבל. לעניין עיכוב ביצוע ההחלטה הקודמת, בדבר כינוס נכסיהם של המבקשים, נתן כבר בית המשפט העליון את דעתו בהחלטת כבוד השופטת ביניש מיום 22.12.99. בית המשפט לא שוכנע אז שיגרם למבקשים נזק בלתי הפיך אם לא יעוכב המשך ההליך נגדם, וגם היום לא שוכנעתי כי מאזן האינטרסים, אותם יש לשקול לעניין עיכוב ההחלטה הנוספת, נוטה לזכות המבקשים.

בית המשפט המחוזי ציין כי "ככל שהזמן עובר כן קטנים הסיכויים לעשות מעקב יעיל אחר נחשולי כספים בהיקף עצום שמקום הימצאם אינו ידוע". ואכן, כל עיכוב נוסף של ההליכים שנועדו לעקוב אחר אותם כספים עשוי לגרום נזק רב יותר מן הנזק הכרוך בהמשך ההליכים הננקטים בעניינם של המבקשים.

הבקשה נדחית. משלא נתבקשה תשובה לה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ח' באדר א' תש"ס (14.2.2000).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99040110.W03/אמ


מעורבים
תובע: אנג'ל דב
נתבע: LA SALLE NATIONAL BANK
שופט :
עורכי דין: