ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכאל נמודרי נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר
כבוד השופט ע' ר' זועבי
כבוד השופט א' ריבלין

המערער: מיכאל נמודרי

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערעור על גזר-דין בית-המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום 2.4.97 בת"פ 535/96 שניתן על-ידי כבוד סגן-הנשיא ג' גלעדי, והשופטים צ' סגל וב' אזולאי

תאריך הישיבה: ד' באדר א' תש"ס (10.2.2000)

בשם המערער: עו"ד שחדה אבן-ברי

בשם המשיבה: עו"ד תמר פרוש

בשם שירות-המבחן: גב' זהבה מור

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופטת ד' דורנר:

כנגד המערער הוגש כתב-אישום לבית-המשפט המחוזי בבאר-שבע, בו יוחסה לו עבירה של ניסיון לרצח. בעקבות הסדר-טיעון, הוחלפה עבירה זו בעבירה של גרימת חבלה בכוונה מחמירה.

המערער הודה בעובדות כתב-האישום המתוקן, ונגזרו עליו תשע שנות מאסר. כן הפעיל בית-המשפט המחוזי 15 חודשי מאסר על-תנאי, שהיו תלויים ועומדים נגד המערער, וזאת באורח חופף.

הערעור הופנה כלפי חומרת העונש.

מן העובדות בהן הודה המערער עולה, כי בתאריך 5.9.96, לאחר שנכנס לדירת אשתו, תוך הפרת צו-הרחקה שניתן נגדו בשל אלימות שנהג כלפיה, וכאשר ביקשה האשה להתלונן על מעשיו, והתקשרה למשטרה, דקר אותה המערער בסכין שש דקירות עמוקות, מתוכן שלוש דקירות בחזה, בצוואר ובזרוע. אשתו נפצעה פצעים קשים, נזקקה לטיפול רפואי, ואושפזה בבית-החולים.

המערער עלה לא מכבר לישראל, ועל רקע זה מבקש הוא להקל בדינו. הוא הוסיף, כי עקב סילוקו מן הדירה המשותפת לו ולאשתו, נאלץ ללון ברחובות, ואיבד את עשתונותיו כאשר תקף את אשתו. הוא מבקש איפוא להפחית את עונש המאסר.

לא נוכל להיעתר לבקשה זו.

העונש שהוטל על המערער אינו קל, אך הוא הולם את הפשע שביצע כלפי האישה, אותה תקף כבר בעבר, ונדון למאסר. אם נוסיף לכך את ריבוי מעשי האלימות במשפחה בעת האחרונה, הרי ברי שאין מקום להקלה בעונש.

הערעור נדחה.

ניתן היום, ד' באדר א' תש"ס (10.2.2000).

ט
העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97033440.L02


מעורבים
תובע: מיכאל נמודרי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: