ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רחמים ברזילי :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

המבקשת: מדינת ישראל

נגד

המשיב: רחמים ברזילי

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו1996-

תאריך הישיבה: ט' באדר א' תש"ס (15.2.2000)

בשם המבקשת: עו"ד רחל מטר

בשם המשיב: עו"ד אריה שרעבי

בבית המשפט העליון

החלטה

בתאריך 16.5.99 הוגש כנגד המשיב כתב-אישום לבית-המשפט המחוזי, בגין עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והחזקת נשק שלא כדין. עבירות אלו בוצעו על רקע החלטתה של רחל סילוני (להלן: המתלוננת) לנתק את הקשרים הרומנטיים שנקשרו בינה ובין המשיב מאז שנת 1990.

על-פי כתב-האישום, לאחר שהמתלוננת סירבה לבקשתו של המשיב לאפשר לו לגור עמה בדירה, והודיעה לו כי ברצונה לנתק את הקשר עמו, הכניס המשיב את אצבעות ידיו לתוך שתי עיניה בכוח. למשמע צעקותיה, נכנסו בנה וביתה הבגירים של המתלוננת לחדר בו שהתה עם המשיב, אזי ירה המשיב לעבר שניהם שתי יריות באקדחו.

לבקשת המדינה, נעצר המערער עד לתום ההליכים. עררו לבית-משפט זה נדחה, וזאת על-אף עברו הנקי וגילו (המשיב הוא בן 67). בהחלטה הדוחה את הערר, כתב השופט מנחם אילן:

במקרים של אלימות על רקע אהבה נכזבת, קשה מאוד להבטיח את שלומה של המתלוננת על-ידי חלופות מעצר.

המשפט התנהל בקצב ראוי, ולקראת סיומו, הודה המשיב באשמות על-פי הסדר-טיעון, במסגרתו הוסכם על עונש של 24 חודשי מאסר, בכפיפות לתסקיר שירות-מבחן בדבר מסוכנותו של המשיב. תסקיר-המבחן שהגיע גרם לתביעה לדרוש עונש מאסר חמור יותר. המשיב עצמו טען בפני בית-המשפט, כי הוא חף-מפשע, והרשעתו בוטלה. בתוך כך חלפו תשעה חודשים, והמשיב אמור להשתחרר ממאסרו בתאריך 16.2.2000, אלא אם יוארך מעצרו.

המדינה ביקשה אפוא להאריך את מעצרו של המשיב ב90- ימים נוספים. המשיב, המתנגד לבקשה, מטעים כי המתלוננת כבר העידה בפני בית-המשפט, ומעדותה עולה כי אין הוא מסוכן. עוד טען המשיב, כי על-כל-פנים, תקופת המאסר הקצרה יחסית, שהמדינה הסכימה לבקש מבית-המשפט להטיל עליו במסגרת הסדר-הטיעון, מלמדת כי אין מקום להארכת מעצרו.

אלא שכמסתבר, אף מכלאו ממשיך המשיב להטריד את המתלוננת, אשר התלוננה במשטרה, כי המשיב התקשר אליה מבית-המעצר בשתי הזדמנויות שונות, ושלח לה מכתבים לביתה ולמקום עבודתה.

בנסיבות אלו, הגעתי לכלל דיעה, כי מסוכנותו למתלוננת, בגינה נעצר עד תום ההליכים, נשארה בעינה.

אשר-על-כן, אני מקבלת את הבקשה, ומאריכה את מעצרו של המשיב ב90- יום, החל מיום 16.2.2000 או עד למתן פסק-דין, הכל על-פי המוקדם.

ניתנה היום, ט' באדר א' תש"ס (15.2.2000).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00010890.L01


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רחמים ברזילי
שופט :
עורכי דין: