ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגלקום בע"מ נגד מחלקת מכרזים והתקשרויות של אגף הרכש :

החלטה בתיק עע"מ 1295/17

לפני: כבוד השופט נ' הנדל

המבקשת:
מגלקום בע"מ

נ ג ד

המשיבים:
1. מחלקת מכרזים והתקשרויות של אגף הרכש
בעיריית רמת גן

2. ראש עיריית רמת גן

3. ועדת המכרזים של עיריית רמת גן

4. מוטורולה סולושנס בע"מ

בקשה לסעד זמני בערעור על פסק דינו של בית המשפט לעניינים מינהליים תל אביב מיום 02.02.2017 בעת"מ 029823-01-17

בשם המבקשת: עו"ד אסף שובינסקי; עו"ד אביאל פלינט;
עו"ד רחלי זילברברג

בבית המשפט העליון

החלטה

1. משיבה 4 זכתה במכרז שערכה משיבה 1 – עיריית רמת גן – לאספקה והתקנה של רכיבים שונים הקשורים למערכות טלוויזיה במעגל סגור. המערערת, שהשתתפה אף היא במכרז, טענה בבית המשפט לעניינים מינהליים שנדרש היה לפסול את הצעתה של משיבה 4. זאת, לנוכח אי-עמידה בחלק מתנאי המכרז. ערכאה קמא דחתה את העתירה, בקבעה כי בהצעת משיבה 4 נפלו טעויות סופר, שלא הייתה מניעה לפעול לתיקונן כפי שפעלו המשיבות. מכאן הערעור שהגישה המערערת, ולצידו הבקשה הנוכחית לסעד זמני, בדמות צו מניעה למימוש זכיית משיבה 4 במכרז.

המערערת טוענת כי אם יוצא המכרז אל הפועל לא ניתן יהיה להשיב את הגלגל לאחור ולתת לה לספק את השירותים. כן נטען כי סיכויי הערעור גבוהים. המשיבות חולקות על טענות המערערת בכל הנוגע לסיכויי הערעור. משיבות 3-1 הוסיפו כי מדובר במכרז המותנה בתנאים תקציביים מסוימים, שלא יצא בהכרח אל הפועל בבת אחת. על פי קו זה, יתכן שמימוש המכרז לא יצא כלל אל הפועל, או שהמכרז ימומש במספר פעימות – כך שגם קבלת הערעור לא תמנע מהמערערת לספק בסופו של דבר את השירותים. עוד הוסיפו משיבות אלה כי מתן הסעד הזמני יגרום לנזק לתושבי העיר, לנוכח העיכוב בהתקנת מצלמות האבטחה.

2. דין הבקשה לעיכוב ביצוע להתקבל. בגדרי מאזן הנוחות טענו משיבות 3-1 כי אין הכרח שהמכרז ימומש באופן מיידי. אך גם לפי דבריהן לא ניתן לשלול את האפשרות שיימצא התקציב המתאים, כך שמרבית השירותים המדוברים יסופקו על ידי משיבה 4 בתקופה הקרובה. אשר לטענה בדבר הנזק שבאי-התקנת המצלמות, אומר רק שלא ניתן מענה לדברי המערערת, לפיהן זהו המצב הקיים בשנים האחרונות. לא הוסבר מדוע ייגרם נזק כה רב מכך שהתקנת המערכות תעוכב במספר חודשים. וממילא אף לפי דברי משיבות 3-1 עצמן אין כל וודאות שהמכרז ימומש בתקופה הקרובה בין כה וכה. אם כן, מאזן הנוחות נוטה לטובת המערערת. אשר לסיכויי הערעור – די אם נאמר כי אין הם נמוכים במידה המצדיקה לדחות את הבקשה על אף מאזן הנוחות.

3. הבקשה מתקבלת. מימוש זכיית משיבה 4 במכרז יעוכב עד להכרעה בערעור. המערערת תפקיד עד ליום 2.3.2017 התחייבות עצמית בלתי מוגבלת וערבות צד שלישי בסך של 100,000 ש"ח לפיצוי בגין כל נזק שייגרם עקב מתן הצו, כתנאי לכך שהצו יישאר בתוקף. תינתן עדיפות מסוימת לשמיעת התיק, בכפוף לאילוצי היומן.

ניתנה היום, ‏כ"ה בשבט התשע"ז (‏21.2.2017).


מעורבים
תובע: מגלקום בע"מ
נתבע: מחלקת מכרזים והתקשרויות של אגף הרכש
שופט :
עורכי דין: