ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שירביט חברה לביטוח בע"מ נגד אסמר אלאטו :

בפני כבוד ה שופט יוסי ברכיה

התובעת:

שירביט חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים:

1.אסמר אלאטו
2.אגד תעבורה בע"מ

פסק דין

1. בפניי תביעת שיבוב שהגישה התובעת בגין נזקים שאירעו לרכב מבוטחה.

2. מטעם התובעת העיד הנהג מר יצחק כהן (להלן- יצחק). יצחק נסע בנתיב הימני בכביש היציאה מירושלים לכיוון כביש מספר 1. לפתע, לטענתו, הגיע אוטובוס משמאלו "ולקח לי את המראה" כדבריו. לאחר הפגיעה טען יצחק, כי הוא ונהג האוטובוס נעצרו, אך נהג האוטובוס לא רצה לתת לו פרטים ועזב את המקום. רק בהתערבות המשטרה הוא מסר לו את פרטיו.

3. בחקירתו הנגדית העיד, כי הוא הגיע מכיוון בנייני האומה דרך גשר המיתרים ו"כנראה" הוא בא מביתו.

4. מטעם הנתבעים העיד נהג האוטובוס מר אסמר אללה (להלן- אסמר). אסמר העיד, כי הוא נסע בכביש היציאה מירושלים, וכי יצחק בא מימינו מרחוב ירמיהו בדרך המשתלבת עם הנתיב בו הוא נסע. לטענת אסמר, עם כיוון נסיעת יצחק היה מוצב תמרור האט, ויצחק היה צריך לתת לו זכות קדימה. "...והוא התחיל להיכנס לאט לאט ואני נסעתי ישר...וראיתי אותו במראה נצמד ורציתי לעצור אבל הוא פגע במראה שלו. אני נסעתי ישר" (עמוד 3 ש' 7-8 ). אסמר העיד כי הוא נסע רק בנתיב הימני ולא האמצעי.

5. בחקירתו הנגדית שב אסמר על עמדתו כי יצחק התחיל אט אט להיצמד לנתיב הימני, וכתוצאה מכך נפגעה המראה השמאלית שלו. אסמר העיד כי יצחק "פגע בסוף של האוטובוס עם המראה" (עמוד 4 ש' 13) והוא הבחין בפגיעה זו באמצעות המראות שלו (שם ש' 14-15 ).

דיון והכרעה

6. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על הנספחים שצורפו אליהם, בתמונות ממקום ההתרחשות, בתמונות מתוכנת ה"גוגל מפות" מאזור התאונה, ולאחר ששמעתי את הנהגים המעורבים הגעתי לכלל מסקנה כי מחד, אין בידי לקבל את גרסת יצחק ולהעדיפה על פני גרסתו של אסמר, כך שכבר בשלב זה דין התביעה להידחות. אך גם מאידך, אני סבור כי גרסתו של אסמר מסתברת יותר מזו של יצחק ולפיכך מצאתי לקבלה.

7. לא מצאתי לקבל את גרסת יצחק לפיה ללא כל סיבה האוטובוס בו נהג אסמר משמאלו, סטה באורח לא ברור ופגע במראה שלו. גרסתו של יצחק לקרות התאונה , הייתה גרסה חלקית ומקוטעת.

8. אני מקבל את גרסתו של אסמר, שנתן עדות מסתברת והגיונית, אשר משתלבת עם מקום האירוע כפי שעולה מהתמונות שצורפו והובאו בפניי, כי הוא נסע בנתיב הימני, ולפתע יצחק בא מימינו והחל להשתלב לתוך נתיב נסיעתו תוך שאינו מציית לתמרור האט שהיה מוצב עם כיוון נסיעתו. אסמר חלף על פני רכבו של יצחק, ויצחק פגע בו מאחור ("בסוף של האוטובוס"). אסמר הבחין בפגיעה זו דרך המראות. במהלך השתלבות זו, נפגעה המראה השמאלית של רכב יצחק.

9. לסיכום, התאונה אירעה בשל אחריותו המלאה של יצחק.

10. בהתאם לכל האמור, דין התביעה להידחות.

11. בנסיבות העניין, לא אעשה צו להוצאות.

זכות ערעור כחוק.

ניתן היום, כ"א שבט תשע"ז, 17 פברואר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שירביט חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אסמר אלאטו
שופט :
עורכי דין: